Zapowiedź 13. kolejki

To już ostatnia kolejka jesiennych rozgrywek i to właśnie w niej zmierzą się najlepsze do tej pory zespoły z Konarzewa i Wronek. Kto wygra zostanie liderem na półmetku sezonu.

To była długa runda jesienna w piłkarskich rozgrywkach. Błękitni Wronki i Orkan Konarzewo nie uniknęli wzlotów i upadków, ale pomimo to z dorobkiem 26 punktów, na kolejkę przed końcem, stoją na czele ligowej tabeli. W przypadku Błękitnych Wronki rezultat ten był spodziewany, Orkan zaskoczył wszystkich (chyba również samych siebie) i od początku sezonu utrzymuje się w czołówce.

Błękitni Wronki w poprzednim sezonie spisywali się rewelacyjnie. W całym sezonie zajęli 2. miejsce ustępując jedynie doskonałemu zespołowi Płomienia Przyprostynia. Ekipa z Wronek zagrała w barażach o awans do IV ligi, ale musiała tam uznać wyższość Iskry Szydłowo (Pilska Klasa Okręgowa). Tak czy inaczej, Błękitni uchodzili przed sezonem za jednego z kandydatów do awansu (obok Sparty Szamotuły chyba najpoważniejszego). Jednak przez długi czas nie było to tak oczywiste. Błękitni stracili punkty w kilku spotkaniach i oddalili się od prowadzącego zespołu z Konarzewa. W drugiej części rundy byli jednak nie do pokonania i konsekwentnie zbliżali się do pierwszego miejsca, aż w końcu po 12. kolejce znaleźli się na pozycji lidera. Błękitni Wronki - klub nawiązujący tradycją do Ekstraklasy, nie kryje ambicji awansu do IV ligi, choć na przestrzeni rundy nie zawsze pokazywał się z dobrej strony. Wymęczone wygrane w Głuponiach i Stęszewie (bramki w ostatnich minutach), porażka z Sokołem Duszniki ...

Orkan przez całą rundę zaskakiwał. Najpierw bardzo pozytywnymi wynikami, później nieco zaskakującymi stratami punktów, ale i tak jest wiceliderem tabeli i jest to znakomity rezultat. Konarzewianie stracili nieco z impetu z początku sezonu, ale jest to spowodowane m.in. licznymi kontuzjami. Szkoda, że wielu graczy nie mogło pomóc zespołowi w trakcie rundy, co znacznie osłabiło nasz potencjał ofensywny. Mimo osłabień w składzie, w ostatnim meczu przyjdzie nam się zmierzyć z klasowym zespołem z Wronek. Przed sezonem powiedzielibyśmy, że jest to ekipa znajdująca się poza naszym zasięgiem, ale teraz kiedy okrzepliśmy już w rozgrywkach Klasy Okręgowej wiemy, że nie ma się co poddawać i że dzięki walce wszystko jest możliwe. To nie będzie łatwe spotkanie, może nawet najtrudniejsze, ale Orkan może powalczyć z Błękitnymi jeśli tylko wzniesie się na optymalny poziom swoich umiejętności. Nie raz już udowadnialiśmy, że z dobrymi zespołami, na dobrych boiskach, gra nam się dobrze. Pora pokazać to również w Popowie, gdzie grają Błękitni.

Mecz Błękitnych z Orkanem jest meczem na szczycie tabeli Poznańskiej Klasy Okręgowej. Kto wygra, znajdzie się w fotelu lidera na kolejne cztery miesiące (zimowa przerwa w rozgrywkach). W przypadku remisu pierwsze miejsce zajmie Sparta Szamotuły. Zapowiada się ciekawy mecz walki.  

.

Błękitni Wronki - Orkan Konarzewo

niedziela, 10 listopada, godz. 14.00, Stadion Gminny w Popowie

Zapraszamy !

 Powrót