Zapowiedź 12. kolejki

Czas szybko mija - przed nami ostatni mecz tej jesieni na boisku w Konarzewie. Rywalem Orkanu będzie Patria Buk, która zajmuje końcowe miejsca w tabeli, ale na pewno nie należy do łatwych przeciwników.

Patria Buk rzadko korzysta z w tej rundzie z atutu własnego boiska, co może być częściową przyczyną takich a nie innych wyników zespołu z Buku, o których najdelikatniej można powiedzieć, że nie budzą zachwytu. Patria ma lustrzane odbicie wyników Orkanu czyli 2 mecze wygrane, 1 remis, 8 porażek (zespół z Konarzewa: 8 zwycięstw, 1 remis, 2 porażki). Ten kontrast odzwierciedlają miejsca w tabeli obu klubów. Konarzewianie od kilku tygodni prowadzą w rozgrywkach, Patria długo była przedostatnia, ale dzięki ubiegłotygodniowej wygranej awansowała o jedną pozycję (2-0 z Wartą Sieraków). Patrząc na wyniki ekipy z Buku można odnieść wrażenie, że jest to słaby zespół. Nic nie jest jednak takie proste jak się wydaje. Mieliśmy okazję obserwowoać Patrię Buk w meczu z Wielkopolską Komorniki. Komorniczanie po trzech szybkich kontrach osiągnęli prowadzenie 3-0, później czerwoną kartką został ukarany piłkarz z Buku, a mimo to Patria potrafiła się podnieść i do ostatnich minut atakowała rozpaczliwie broniących się graczy Wielkopolski. Skończyło się na wyniku 3-2 dla drużyny z Komornik, ale bukowianie pozostawili po sobie bardzo dobre wrażenie. Widać, że tkwi w nich spory potencjał i duże możliwości ofensywne. Orkan nie będzie miał łatwego zadania. W pamięci piłkarzy z Konarzewa jest jeszcze porażka 1-6 w meczu towarzyskim sprzed kilku lat. Pora poprawić tą niechlubną statystykę. 

W Konarzewie sytuacja poprawiła się po ostatnich dwóch zwycięstwach. Nie były to wygrane z zespołami z czuba tabeli, ale na pewno cenne punkty cieszą. W Dusznikach konarzewianie pokazali całkiem dobry futbol i mimo osłabień kadrowych radzą sobie w rozgrywkach "okręgówki". Zmiennicy pokazują się z dobrej strony, a inni piłkarze grający nie na swoich nominalnych pozycjach, pokazują klasę. Przed meczem z Patrią mamy podstawy do optymizmu, ale nie nadmiernej pewności siebie. Historia Orkanu nie raz pokazała, że mamy problemy z regularnym punktowaniem z drużynami dolnej części tabeli. Oby mecz z Patrią tego nie potwierdził, bo przed spotkaniem z Błękitnymi Wronki dobrze byłoby zapewnić sobie komfort punktowy i komfort psychiczny. Nie ma więc co za dużo kalkulować i walką udowodnić swoją wyższość. 

.

Orkan Konarzewo - Patria Buk

sobota, 2 listopada, godz. 14.00, Stadion Gminny w Konarzewie

Zapraszamy 

 Powrót