Z problemami kadrowymi, ale też z kompletem punktów

Orkan Konarzewo wygrał z Sokołem Duszniki w wyjazdowym spotkaniu 3-1.Konarzewianie przegrywali, ale potrafili się podnieść i zdobyć kolejny komplet punktów jak na lidera Klasy Okręgowej przystało.

Orkan nie grał w Dusznikach przez ostatnie lata, ale na pewno wielu pamiętało, że to trudny teren i nie łatwo będzie tam wygrać. Sokół imponował na początku sezonu i choć w późniejszych kolejkach zawodził - niewątpliwie jest to zespół z potencjałem. Orkanowcy podeszli do konfrontacji z respektem dla rywala, chyba nieco przesadnym, bo gracze z Dusznik osiągnęli na początku spotkania delikatną przewagę. Niby nic szczególnego się nie działo, ale w dość przypadkowej sytuacji Sokół objął prowadzenie. Ile to już goli Orkan stracił w tym sezonie z przypadku. Po tej bramce gracze z Konarzewa ruszyli do ataku. Do końca pierwszej połowy osiągnęliśmy znaczną przewagę i stworzysliśmy sobie kilka okazji na wyrównanie. Pod koniec pierwszej połowy szarżującego na bramkę Huberta Jadowskiego sfaulował w polu karnym obrońca z Dusznik. Doczekaliśmy się rzutu karnego, który na gola zamienił Mateusz Leśny. Cenna to była bramka bo dzięki niej schodziliśmy do szatni w umiarkowanie spokojnej atmosferze. 

Druga połowa rozpoczęła się od wyrównanej gry. Sokół jako gospodarz próbował narzucić swój styl. Orkan konsekwentnie go do tego zniechęcał częstymi kontrami. Kwestią czasu było strzelenie przez nas drugiego gola i dobrze że to się udało. Mateusz Leśny wyprowadził nas na prowadzenie i dał sobie szóste trefienie w tym sezonie, co czyni go najskuteczniejszym graczem Orkanu. Skromne prowadzenie nas nie satysfacjonowało i w dalszym ciągu kontrowaliśmy opieszałe poczynania ofensywne miejscowych. Dzieło zniszczenia Sokoła Duszniki dopełnił Damian Ciesielski, który silnym strzałem ustalił wynik zawodów. Po tym spotkaniu cieszy nas nie tylko wynik, ale również gra i ilość stworzonych sytuacji. Dobrze to rokuje na przyszłość. Może braki kadrowe nie są takie straszne, skoro zmiennicy dobrze wykonują swoją robotę. 

.

Stadion Gminny w Dusznikach, 26 października 2013 r., godz. 15.00

Sokół Duszniki - Orkan Konarzewo 1-3 (1-1)

1-0   bramka dla Sokoła (18 min.)

1-1   - karny   Mateusz Leśny (22 min.)

1-2   Mateusz Leśny (55 min.)

1-3   Damian Ciesielski (70 min.)

.

Protokół meczowy:

88 min. - zmiana: Hubert Jadowski → Mouhsin Nassir Ali

90 min. - zmiana: Damian Ciesielski → Patryk Karaszewski

90 min. - zmiana: Jakub Budziński → Adrian Mankiewicz

.

{ARTYKUL_FM gs="5" ko="11" ze="44"}

 Powrót