Zapowiedź 11. kolejki

W 11. kolejce meczów Poznańskiej Klasy Okręgowej Orkan pojedzie po punkty do Dusznik. Sokół to wymagający rywal, co udowodnił wygrywając z Błękitnymi Wronki i Spartą Szamotuły.

Sokół Duszniki imponująco rozpoczął bieżący sezon rozgrywek Poznańskiej Klasy Okręgowej. Już w pierwszym meczu ekipa z Dusznik zainkasowała komplet punktów z Patrią Buk (1-0), potem były oszałamiające wygrane z Błękitnymi Wronki na wyjeździe i Spartą Szamotuły u siebie - obie po 2-1. Po takim starcie, wśród wielu obserwatorów, zaczęło się mówić o Sokole jako o jednym z faworytów rozgrywek. Tymczasem budząca szacunek seria zwycięstw została boleśnie przerwana w najmniej spodziewanym momencie. Piłkarze z Dusznik przegrali z przeciętną Spójnią Strykowo 1-5, a w kolejnych spotkaniach nie było lepiej. Sokołowi udało się zapunktować już tylko w Stęszewie i Rakoniewicach, co oznaczało spadek na 10. pozycję w tabeli. Wizja czołowych miejsc w tabeli znacznie się oddaliła. 

O miejsce w tabeli nie muszą się martwić w Konarzewie, gdzie Orkan od kilku tygodni zajmuje pozycję lidera rozgrywek. Konarzewianie mają jednak inne problemy, które nie dają spać trenerowi Piotrowi Bartkowiakowi. Kadra meczowa zawiera dziś sporo znaków zapytania, bo z powodu kontuzji nie gra kilkunastu piłkarzy ! Jak sobie z tym poradzić ? Trzeba liczyć na zmienników. Wielu z nich długo czekało na swoją szansę - teraz mają okazję się pokazać i kilku z nich zapisało się w pamięć trenera efektownymi zagraniami. Czekamy na kolejne ligowe punkty i choć wiemy, że w Dusznikach nie będzie łatwo mamy też swiadomość, że rywal jest w naszym zasięgu i możemy tam powalczyć nawet o zwycięstwo. 

Konarzewianie nie grali w Dusznikach od sezonu 2010/11 (A-klasa), kiedy przegrali na tamtejszym stadionie 0-2. W Konarzewie w rewanżu było 1-1. Orkan otarł się wówczas o awans i punkty stracone z 6. w tabeli Sokołem odebrały nam na niego szansę. Teraz mamy okazję do rewanżu i mimo problemów kadrowych wierzymy w nasze możliwości i mamy nadzieję na korzystny wynik.

.

Sokół Duszniki - Orkan Konarzewo

sobota, godz. 15.00, Stadion Gminny w Dusznikach

Zapraszamy !

 Powrót