Zapowiedź 10. kolejki

Mecz pierwszej z ostatnią drużyną w tabeli będzie ozdobą 10. kolejki Poznańskiej Klasy Okręgowej. Orkan podejmował będzie Rakietę Głuponie, ale trudno tu wskazać faworyta, bo konarzewianie mają swoje problemy.

Na początku rozgrywek byliśmy nie do zatrzymania. Wielka w tym zasługa zgranego kolektywu zawodników, którzy wzajmenie się uzupełniali. Niestety, wraz z upływem rundy coraz więcej zawodników traciliśmy z powodu kontuzji. Lista kontuzjowanych i nieobecnych jest długa i z każdym meczem się wydłuża (Rafał Szymczak, Piotr Kaczmarek, Krystian Śmiglak, Krzysztof Schoen, Jakub Kawończyk, Hubert Jadowski, prawdopodobnie Maciej Przymusiak). Nie garają prawie wszysycy napastnicy ! Z obroną jest coraz więcej problemów. Z tego wynikają nasze ostatnie słabe wyniki - trzy porażki z rzędu. Szkoda, bo gdyby wszysycy byli w pełni sił, byłaby szansa na zaskskująco dobry wynik w tabeli po rundzie jesiennej, a tak musimy walczyć nie tylko z rywalami, ale i wewnętrznymi problemami. Orkan jest więc w trudnej sytuacji i mimo iż z perspektywy lidera wydaje się być faworytem meczu z ostatną Rakietą Głuponie, w Konarzewie nikt nie jest tego taki pewny.

Rakieta od początku sezonu ma problemy z wynikami. Tylko w dwóch meczach remisowała, resztę przegrywała. Nie jest jednak tak, że w każdym meczu piłkarze z Głuponii zagrali słabo. Rakieta zaskoczyła już w pierwszym meczu, kiedy tylko jedną bramką i po wyrównanej końcówce uległa Błękitnym Wronki. Później był remis ze Spójnią Strykowo i Lipnem Stęszew. Świadkiem wyrównanego pojedynku była też publiczność w Komornikach, gdzie Rakieta uległa tylko 2-3. Głuponianie są więc groźnym rywalem i dopóki mają kontakt bramkowy chce im się grać. Sposobem na zawodników z Gminy Kuślin wydaje się strzelenie im kilku golki, które podetną im skrzydła i odbiorą radość z gry, kolejne bramki staną się wówczas kwestią czasu. Tak zrobiła Sparta Szamotuły (7-0) i Warta Sieraków (8-1). Orkan też musi postarać się o korzystny wynik. Choć skład będzie zmodyfikowany, to spodziewamy się, że Orkan powalczy o pełną pulę z Rakietą. W seoznie 2010/11 piłkarze z Konarzewa nie dali szans głuponianom pokonując ich dwukrotnie: 5-1 u siebie i 3-1 na wyjeździe. Powtórka mile widziana. 

Zwracamy uwagę, na zmianę godziny rozgrywania spotkania. Mecz odbędzie się o godz. 15.00 w Konarzewie. 

.

Orkan Konarzewo - Rakieta Głuponie

sobota, 19 października, godz. 15.00, Stadion Gminny w Konarzewie

Zapraszamy !

 Powrót