Zapowiedź 9. kolejki

Wstać z kolan - to misja dla Orkanu Konarzewo na 9. kolejkę Klasy Okręgowej. Na kolana trafiliśmy po ubiegłotygodniowej wpadce w Rakoniewicach i po budzącym niedosyt meczu pucharowym. Najbliższy rywal zadania nam nie ułatwi - to bardzo wymagająca Obra Zbąszyń.

W poprzednim sezonie Obra Zbąszyń należała do silnego środka ligowej tabeli w Klasie Okręgowej. Zbąszynianie zgromadzili 41 punktów i ustąpili tylko zespołom z Przyprostyni, Wronek, Szamotuł, Lwówka i Sierakowa. To nie wstyd zająć w takim gronie miejsce szóste, tym bardziej że poparte ono było dobrymi wynikami w przeciągu całego sezonu. Bieżące rozgrwyki nie zaczęły się dla Obry równie udanie. Ekipa ze Zbąszynia straciła już wiele punktów. Szczególnie słabo radzi sobie na wyjazdach, gdzie zdobyła zaledwie jeden punkt na boisku w Stęszewie. Do tej pory Obra jest na dziewiątym miejscu w tabeli ze stratą ośmiu oczek do Orkanu. To nie zmienia faktu, że będzie bardzo groźnym rywalem. Drużyna ze Zbąszynia ma duży potencjał, który w wybranych meczach daje o sobie znać (1-0 z Błękitnymi Wronki). To groźny rywal, ale na pewno w zasięgu orkanowców.

Humory w Konarzewie popsuły się nieco po porażce w Rakoniewicach 0-4. O tamtym meczu chcielibyśmy jak najszybciej zapomnieć, ale jest to niezwykle trudne. Najlepszą do tego drogą będzie kolejne zapunktowanie w lidze. Gramy u siebie, możemy wykorzystać ten atut przeciwko naszym rywalom. Jest okazja do kolejnej małej niespodzianki, które tak efektownie sobie sprawialiśmy w pierwszych siedmiu meczach mistrzowskich. Zapomnieć o Sokole, zapomnieć o pucharze z Wielkopolską - zagrać swoje, to co tak dobrze nam wychodziło jeszcze nie tak dawno. W tamtych spotkaniach Orkan miał jakość w grze i musimy do tego nawiązać. Nie będzie łatwo, lawinowo pojawiają się kontuzje, ale zmiennicy też są silni, też mają coś do udowodnienia. Mecz z Obrą nie będzie łatwym pojedynkiem, ale cóż nam pozostaje jak nie podjąć walki o kolejne ligowe punkty. W sezonie 2008/09 Obra dwukrotnie pokonała nas w A-klasie (2-0 w Konarzewie i 2-1 w Zbąszyniu) i awansowała - teraz jest okazja do rewanżu. Zapraszamy na to spotkanie. 

.

Orkan Konarzewo - Obra Zbąszyń

sobota, 12 października, godz. 16.00, Stadion Gminny w Konarzewie

Zapraszamy !

 Powrót