Zapowiedź V rundy Pucharu Polski okręgu poznańskiego

W derbowym meczu z Wielkopolską Komorniki zagramy o prestiż i awans do VI rundy Pucharu Polski na szczeblu okręgu. Z pewnością nie zabraknie emocji i walki na boisku.

Mecze Orkanu z Wielkopolską słyną z tego, że są niezwykle ważne dla piłkarzy i sympatyków obu klubów. Klimat derbów wyzwala dodatkowe emocje, które udzielają się kibicom. To nie jest zwykły mecz i przez wielu traktowany jest jako wydarzenie, na które czeka się miesiącami. Teraz nie musieliśmy tak długo czekać. Od ostatniego konarzewsko-komornickiego meczu minęło tylko 10 dni. 29 września zagraliśmy w meczu ligowym i na boisku w Konarzewie pokonaliśmy rywala zza miedzy 3-1. Emocji nie brakowało, a widowisko stało na wyoskim poziomie. Liczymy, że podobnie będzie teraz i również zakończy się naszym zwycięstwem. 

W minionym tygodniu Orkan dostał bolesną lekcję futbolu od Sokoła Rakoniewice. Konarzewianie podeszli do tego meczu zbyt bojaźliie, zagrali apatycznie, bez polotu, bez wiary i co najgorsze bez ambicji. Rakoniewiczanie skrzętnie to wykorzystali i zgodnie z zasadą "bij mistrza" nie zostawili na orkanowcach suchej nitki. Wynik 0-4 mówi wiele. Paradoksalnie, może on jednak pomóc graczom z Konarzewa. Orkan potrzebował spotkania, które sprowadzi ich na ziemię i pokaże, że w Klasie Okręgowej nie będziemy tylko wygrywać. Doczekaliśmy się bolesnej lekcji, ale dzięki temu jesteśmy bogatsi o doświadczenie i znamy nasze słabe strony. Konarzewianie potrzebują meczu, który odbuduje ich wiarę we własne możliwości i okazja ku temu nadarza się w spotkaniu z Wielkopolską. Zespół z Konarzewa ma jednak swoje problemy. Z powodu kontuzji nie zagra Jakub Kawończyk, który od początku tego sezonu był w rewelacyjnej dyspozycji. To duża strata dla Orkanu. Wierzymy jednak, że reszta zespołu włoży w spotkanie wiele walki i sił, co pozwoli  na wygranie derbów i dalszą grę w rozgrywkach pucharowych.

Wielkopolska Komorniki pała rządzą reważnu za ligową porażkę z 29 września. Komorniczanie wyraźnie odczuwają po tamtym spotkaniu niedosyt i chcą pokazać na co ich stać w meczu pucharowym. W lidze tracą do zespołu z Konarzewa zaledwie trzy punkty i od początku tego sezonu zaskakują solidną formą i bardzo dobrymi wynikami. Niewątpliwie silnym bodźcem będzie fakt rywalizowania z Orkanem Konarzewo, bo po pierwsze to derby, a po drugie stawką jest awans do 1/8 finału Pucharu Polski okręgu poznańskiego, a tym nie można już gradzić. 

Mówią, że mecze w Puchgarze Polski są nudne, że drużyny grają rezerwami, że odpuszczają, że czasami bardziej chcą przegrać niż wygrać. W te stereotypy na pewno nie wpisze się mecz Orkanu z Wielkopolską Komorniki. Obie drużyny zrobią wiele aby wygrać i upokorzyć lokalnego rywala. Zapowiadają się wielkie piłkarskie emocje.

.

Orkan Konarzewo - Wielkopolska Komorniki

środa, 9 października, godz. 16.00, Stadion Gminny w Konarzewie

Zapraszamy !

 Powrót