Zapowiedź 8. kolejki

Kolejnym rywalem Orkanu Konarzewo będzie Sokół Rakoniewice. Rywale to silny, choć niedoceniany, zespół, który z każdym potrafi powalczyć.

Przed sezonem Sokół Rakoniewice wymieniany był w charakterze drużyn dolnej części tabeli, walczących o utrzymanie. W poprzednim sezonie rakoniewiczanie do ostatnich kolejek bili się o pozostanie w "okręgówce" i wiele się mówiło, że w tym sezonie niewiele się zmieni. Tymczasem Sokół zaskakuje konsekwencją, dyspozycją i solidnością w grze. Choć nie przyniosło to zbyt wiele punktów, to trzeba powiedzieć, że ekipa z Rakoniewic każdemu przeciwnikowi wysoko zawiesiła poprzeczkę. Najlpeiej świadczy o tym bilans meczów, w którym Sokół zanotował tylko jedną porażkę (u siebie z Mawitem 0-1). Pzoostałe spotkania rakoniewiczanie remisowali, a w poprzednich dwóch kolejkach ogrywali swoich rywali. Uznanie wzbudza szczególnie zwycięstwo 3-1 odniesione w Komornikach. Gracze Sokoła udowodnili, że nie są chłopcami do bicia i że grać w piłkę potrafią. Siłą drużyny jest zgrany kolektyw zawodników (głównie pierwszego składu) kierowany przez Piotra Leśnika - kapitana i prezesa w jednym. W Komornikach niemal wszystko im wychodziło i chcą to powtórzyć w meczu z liderem z Konarzewa. 

Od początku rozgrywek Orkan jest na fali. Konarzewianie notują zaskakująco dobre wyniki i z meczu na mecz są coraz bardziej szanowani przez swoich przeciwników. Trudno jest dziś występować w roli outseidera, trudno też mówić o nas jak o faworytach. Fakt faktem, jesteśmy liderem Klasy Okręgowej i to budzi respekt u rywali. Poziom trudności rośnie z każdym spotkaniem. Liderowi nie wypada głupio tracić punkty, dlatego orkanowcy mobilizują się przed każdym spotkaniem. Wypracowaliśmy sobie pokaźną przewagę punktową i na tym etapie rozgrywek chcemy ją utrzymać. Wiemy, że nie będzie łatwo - gramy na wyjeździe z wymagającym przeciwnikiem, który bardzo rzdko przegrywa. Orkan udowdnił jednak, że nikogo się w tej lidze nie boi i potrafi sprawić niejedną miłą niespodziankę.

.

Sokół Rakoniewice - Orkan Konarzewo

sobota, 5 października, godz. 16.00, Stadion Miejski w Rakoniewicach

Zapraszamy !

 Powrót