Telenowela "Polonia w rozterce" - odcinek finałowy

Trudno uwierzyć w taki brak profesjonalizmu i aż nieprawdopodobna wydaje się sytuacja, która miała miejsce, ale na 24 godziny przed konfrontacją, Polonia Poznań po raz drugi odmawia w niej udziału i oddaje mecz walkowerem. To chyba ostateczna decyzja, choć jak pokazuje historia wiele nas może jeszcze zaskoczyć.

W godzinach popołudniowych trener Piotr Bartkowiak otrzymał informację, o tym, że Polonia oddaje mecz walkowerem. Podobno nic dwa razy się nie zdarza ..., a jednak. Taka sama sytuacja miała miejsce dokładnie tydzień temu. Problem w tym, że poloniści odmyślili się od tej decyzji i zmienili zdanie. Teraz na zmianę decyzji nie będziue już czasu. Jutro miał się odbyć mecz, ale go nie będzie. Scenariusz jak z telenoweli południowo-amerykańskich dał nam awans do V rundy Pucharu Polski na szczeblu okręgu. Już wkrótce poznamy naszego najbliższego rywala. Może to być nawet III-ligowiec. 

Mamy nadzieję, że to ostateczna decyzja. Nastroje zmieniały się tak diametralnie, że cała sytuacja wywołała spore zamieszanie. Na ulicach wiszą jeszcze plakaty zapraszające na ten mecz. Jesteśmy w szoku, jak może zachowywać się klub z takimi tradycjami jak Polonia Poznań. Jak może to tolerować Wielkopolski Związek Piłki Nożnej. Pytań jest wiele, ale podsumowaniem niech będzie fakt, że mamy walkower i wtorkowego meczu Pucharu Polski na szczeblu okręgu nie będzie. 

 Powrót