Zapowiedź IV rundy Pucharu Polski okręgu poznańskiego

Już raz wygraliśmy to spotkanie walkowerem, który w dość zaskakujących okolicznościach odwołano. Teraz trzeba swoją wyższość udowodnić na boisku. Orkan zagra z Polonią Poznań w IV rundzie Pucharu Polski na szczeblu okręgu poznańskiego.

Telenoweli południowo-amerykańkiej ciąg dalszy. Zbliża się odcinek finałowy. Dojdzie wreszcie do meczu pomiędzy Orkanem Konarzewo i Polonią Poznań. Miał być walkower, ale poznaniacy jednak zdecydowali się przyjechać do Konarzewa.

Polonia Poznań od początku sezonu wydaje się być w kryzysie. Pierwsze sześć meczów ligowych w Poznańskiej Klasie Okręgowej (grupa wschodnia) przegrała. Dopiero w minioną niedzielę poznaniacy odnieśli pierwsze zwycięstwo i odblokowali się. Polonia wygrała z Lechitą Kłecko 2-0. Trudno to nazwać wielkim wyczynem skoro był to pojedynek dwóch "czerwonych latarnii" rozgrywek. Pomimo to, należy jedank zauważyć, że w obozie polnistów coś drgnęło. Ewentualne zwycięstwo z Orkanem - liderem grupy zachodniej "okręgówki" może podbudować psychicznie piłkarzy z Poznania i dać wiarę w lepsze wyniki ligowe.Poprzedni mecz pucharowy poznanicy wygrali na wyjeździe z LKS Kicin 5-1, co musi budzić uznanie. 

Orkan jest na fali - nie tylko z powodu pozycji lidera Klasy Okręgowej, ale również z faktu, że w minioną sobotę pokonał odwiecznego rywala z Komornik. Dzięki temu zespół Piotra Bartkowiaka umocnił się na pierwszym miejscu w tabeli. Dobre wyniki w lidze chcemy przełożyć na rywalizację pucharową. Pierwszy krok ku temu został wykonany. Nie bez trudu, ale jednak wygraliśmy po karnych ze Stellą Luboń (ligowym rywalem Polonii Poznań). Czekamy jednak na mecze z przedstawicielami wyższych lig w koeljnych rundach Pucharu Polski okręgu poznańskiego. Aby to się spełniło musimy pokonać Polonię. Stawka meczu jest duża, może nie tak duża jak w przypadku meczów ligowych, ale okręgowy Puchar Polski jest wyjątkową okazją do zaprezentowania się w meczach z III-ligowcami i IV-ligowcami. Jest więc o co grać.   

.

Orkan Konarzewo - Polonia Poznań

wtorek, 1 października, godz. 16.30, Stadion Gminny w Konarzewie

Zapraszamy !

 Powrót