Zapowiedź 7. kolejki

Przed nami hitowy mecz rozgrywek Klasy Okręgowej. Orkan Konarzewo zagra z Wielkopolską Komorniki i będzie to nie tylko pojedynek derbowy, ale również mecz na szczycie tabeli. Na boisku w Konarzewie zapowiada się arcyciekawe widowisko.

Mecze pomiędzy drużynami z Konarzewa i Komornik od zawsze budzą wielkie emocje. Dla mieszkańców naszej miejscowości ważniejsze są jedynie pojedynki z GKS Dopiewo (wcześniej Jedność Dopiewo i TS 1998 Dopiewo). Podobnie jest w Komornikach, które tylko wygraną z Gromem Plewiska traktują jako jeszcze bardziej prestiżową. Niestety, zarówno GKS jak i Grom są dzisiaj zespołami walczącymi o dwie klasy okręgowe wyżej i okazja do rywalizacji z nimi zdarza się niezwykle rzadko. Wobec tego pojedynki Orkanu z Wielkopolską są dziś najbardziej wyczekiwanymi wydarzeniami dla kibiców obu klubów. Kiedy kilka miesięcy temu awansowaliśmy do "okręgówki" cieszyliśmy się, że znów przyjdzie nam rywalizować z komorniczanami. To zawsze wielkie piłkarskie wydarzenia, kipiące od emocji zarówno na boisku, jak i na trybunach. Mecz, który przyciąga najliczniejszą grupę kibiców. 

Przed rozgrywkami niewielu spodziewało się, że mecz Orkanu z Wielkopolską oprócz charakteru derbowego będzie miał też wymiar strategiczny z punktu widzenia walki o czołowe lokaty. Oba zespoły skazywane były na walkę o środek tabeli, a nawet o utrzymanie. Orkan jako beniaminek ligi postrzegany był jako mało znaczący. Wielkopolska miała problemy kadrowe i z trudem zebrała skład na mecze mistrzowskie. Tymczasem od początku rozgrywek ekipy z Konarzewa i Komornik pozytywnie zaskakują. Konarzewianie są liderami, zgromadzili 16 punktów i wygrali ostatnie pięć spotkań. Nasi rywale zgromadzili 13 punktów, tylko przez to, że tydzień temu zlekceważyli niepozornego Sokoła Rakoniewice (1-3). Od początku rozgrywek obie drużyny odjechały swoim rywalom i jutro zmierzą się w bezpośrednim pojedynku o pozycję lidera i prymat w regionie.

Wielkopolska to silny młody zespół złożony z ambitnych piłkarzy, którzy mają coś do udowodnienia w rozgrywkach Klasy Okręgowej. Szczególna okazja do pokazania swoich umiejętności nadarza się w meczu z Orkanem. Nasi obrońcy nie będą mieli łatwego życia z agresywnie grającymi piłkarzami ofensywnymi, którzy nie boją się walki jeden na jeden i brania na siebie odpowiedzailności za prowadzenie gry. Ochotę do gry po stronie zespołu z Komornik podgrzewa sportowa złość po przegranym pojedynku z Sokołem Rakoniewice. Wielkopolska była zdecydowanym faworytem i dość niespodziewanie przegrała. Do objęcia prowadzenia wszystko szło jak "po maśle". Później coś się posypało. Komorniczanie stracili dwa gole i do końca spotkania nie potrafili się już podnieść. Czy taki sam sposób na pokonanie Wielkopolski zastosuje Piotr Bartkowiak i jego piłkarze ?

W obozie Orkanu mecz z Wielkopolską traktowany jest niezwykle pretiżowo. Konarzewianie znają swoją siłę, wiedzą już, że mogą powalczyć z każdym i sprawić kolejne niespodzianki. Z każdym kolejnym zdobytym punktem coraz więcej obserwatorów dostrzega naszą siłę i zaczyna mówić o Orkanie w kontekście solidnego zespołu ligowego. Na pewno nikt nas nie zlkeceważy i my także nie możemy sobie pozwolić na lekceważenie rywali. Klasa Okręgowa nie raz pokazała, że bywa nieprzewidywalna. W tej nieprzewidywalnej lidze Orkan powalczy z Wielkopolską o punkty, które dadzą nam bezpieczną przewagę nad drugim zespołem w tabeli. Powalczą też o honor, bo mecz z komorniczanami to ponad wszystko sprawa wyjątkowa - nie trzeba do tego mobilizować. Oby tylko mobilizacja nie była za duża. 

Zapraszamy na pierwszy od 2009 roku oficjalny mecz z Wielkopolską Komorniki. W sezonie 2008/09 wygraliśmy w Komornikach po niezwykłym meczu 1-0, w Konarzewie był remis 1-1. Takie to derby, gdzie punkty zdobywa ten kto walką i zaangażowaniem udowodni swoją wyższość. Zapraszamy całe Konarzewo na wielkie piłkarskie święto - DERBY NA SZCZYCIE.

.

Orkan Konarzewo - Wielkopolska Komorniki

sobota, 28 września, godz. 16.00, Stadion Gminny w Konarzewie

Zapraszamy !

 Powrót