"Polonia w rozterce" - scenariusz na nową południowo-amerykańską telenowelę

Działacze Polonii Poznań zadbali, aby z wielkim wyczuciem budowania napięcia, napisać scenariusz zasługujący na nową południowo-amerykańską telenowelę. Najpierw chcieli grać mecz pucharowy z Orkanem, potem oddali go walkowerem, być znów cofnąć swoją decyzję.

Serial pod tytułem "Polonia w rozterce" w odcinkach:

Odcinek 1 (16 września 2013 r.):

Wielkopolski Związek Piłki Nożnej dokonuje dobrania par IV rundy okręgowego Pucharu Polski. Polonia Poznań zostaje zestawiona z Orkanem Konarzewo. Mimo wielu problemów organizacyjnych i sportowych (ostatnie miejsce w Klasie Okręgowej) chce zagrać mecz z zespołem z Konarzewa. Termin zostaje ustalony na 25 września, o godz. 16.30.

Odcinek 2 (20 września 2013 r.):

Polonia odmawia uczestnictwa w meczu pucharowym, powidamia o tym fakcie Wielkopolski Związek Piłki Nożnej, który uznaje, że spotkanie zostaje oddane walkowerem. Oficjalną informację otrzymuje Orkan. Konarzewianie cieszą się z awansu do V rundy, o czym informują na oficjalnej stronie internetowej. Potwierdzenie tego faktu znajduje się na oficlanej domenie Wielkopolskiego Związku Piłki Nożnej. 

Odcinek 3 (23 września 2013 r.):

Trener Piotr Bartkowiak na dwa dni przed pierwotnym terminem meczu dostaje informację, że Polonia jednak wyraziła chęć gry. Zarówno poznańskiemu zespołowi jak i związkowi zależy, żeby spotkanie rozgrać w środę, 25 września, co w Konarzewie odebrane jest jako gest wysoce nieprofesjonalny. W Konarzewie większość piłkarzy pracuje i specjalnie zwalnia się wcześniej z pracy aby uczestniczyć w meczach pucharowych. Mecz w perspektywie dwóch dni nie wchodzi w grę. Orkan podejmuje decyzję o przystąpieniu do spotkania, jednak nie wcześniej niż w przyszłym tygodniu.
Termin zostaje ustalony na 1 października
(wtorek), o godz. 16.30 na Stadionie Gminnym w Konarzewie. 

Odcinek 4 (2 października 2013 r.)

Mecz odbędzie się w środę, 2 października - chyba że wcześniej coś się zmieni w kwestii przygotowania do meczu w obozie Polonii Poznań. 

Dziwne w jak komiczny sposób Polonia, na spółkę z Wielkopolskim Związkiem Piłki Nożnej rozgrywają sprawę meczu IV rundy Pucharu Polski na szczeblu okręgu. 

 Powrót