"Sto lat" dla trenera, trzy punkty dla Orkanu

W dniu urodzin trenera Piotra Bartkowiaka Orkan pokonał w wyjazdowym spotkaniu Lipno Stęszew 1-0. Jedyną bramkę spotkania zdobył Tomasz Dutkiewicz bezpośrednio z rzutu wolnego.

29 czerwca świętowaliśmy imieniny trenera Piotra Bartkowiaka i dzień ten był niezwykle szczęśliwy, bowiem wywalczyliśmy awans. 21 września również będziemy mogli wspominać z uśmiechem na twarzy, bowiem w urodziny trenera zainkasowaliśmy komplet punktów na stadionie w Stęszewie. W zasadzie od pierwszych minut Orkan zdominował sytuację na boisku i w pierwszej połowie to konarzewianie zdecydowanie częściej byli przy piłce. Lipno ograniczało się do kontrataków, które bezbłędnie rozbijał blok defensywny kierowany przez stopera Andrzeja Różewskiego. W 26 min. w narożniku boiska faulowany był Jakub Kawończyk. Do stałego fragmentu gry podszedł Tomasz Dutkiewicz i wykonał go tak zaskakująco, że wyszliśmy na prowadzenie. Mur graczy ze Stęszewa okazał się nieszczelny, a piłka wpadła w krótki róg bramki Lipna. Orkan prowadził 1-0 i nadal nacierał. Stęszewianie momentami zamykani byli w swoim polu karnym. Niestety, Orkan zbyt kombinacyjnie próbował rozwiązać poszczególne próby ataków pozycyjnych i niewiele z tego wyniknęło. 

Po zmianie stron do głosu doszli gospodarze. Lipno częściej utrzymywało się przy futbolówce i starało się opanować środkową strefę boiska. Największe zagrożenie dla Orkanu stwarzały strzały z dalszej odległości i słońce oślepiające naszego golkipera. Na szczęście, nic do bramki nie wpadło. Orkan odzyskał wigor mniej więcej po 65 min. i zaczął nękać Lipno groźnymi kontratakami. W 68 min. groźnie głową strzelał Jakub Kawończyk, kilka minut później ten sam zawodnik bliski był dobicia silnego strzału Mateusza Leśnego, który z trudem został sparowany przez bramkarza miejscowych. Zabrakło centymetrów. Znakomitą sytuację sam na sam miał też Damian Ciesielski po asyście Tomasza Dutkiewicza. Do ostatniego gwizdka spotkania Orkan kontrolował przebieg wydarzeń boiskowych i końcówka spotkania upłynęła dość spokojnie. Orkan wygrał po raz kolejny i uczcił urodziny trenera oraz imieniny Mateusza Leśnego. 

.

Stadion Miejski w Stęszewie, 21 września 2013 r., godz. 16.00

Lipno Stęszew - Orkan Konarzewo 0-1 (0-1)

0-1   - wolny  Tomasz Dutkiewicz (26 min.)

.

Protokół meczowy:

83 min. - zmiana: Damian Ciesielski → Hubert Jadowski

89 min. - zmiana: Przemysław Babijów → Adrian Mankiewicz

90 min. - zmiana: Tomasz Dutkiewicz → Patryk Karaszewski

.

{ARTYKUL_FM gs="5" ko="6" ze="44"}

 Powrót