Zapowiedź 6. kolejki

W szóstej kolejce Orkan Konarzewo pojedzie na boisko Lipna Stęszew, aby w derbowym pojedynku powalczyć o kolejne ligowe punkty. Oba zespoły są beniaminkami tegorocznych rozgrywek. 

Przez ostatnie kilka sezonów Orkan i Lipno walczyły w A-klasie. Oba zespoły utrzymywały się w czołówce ligowej stawki, a mecze bezpośrednie zawsze były zacięte. W poprzednim sezonie Lipno wygrało rozgrywki ligowe, Orkan był drugi ze stratą dziewięciu punktów do drużyny ze Stęszewa. Powrót na boiska Klasy Okręgowej był dla obu zespołów w zupełnie innym stopniu udany. Po pięciu inauguracyjnych kolejkach Orkan jest liderem tabeli z dorobkiem 13 punktów. Lipno w tym sezonie jeszcze nie wygrało, ale też postawiło swoim rywalom twarde warunki, bo aż czterokrotnie dzieliło się punktami (w tym z solidnymi Mawitem Lwówek i Wartą Sieraków). Nie zmienia to faktu, że stęszewianie są przy końcu ligowej tabeli i czekają na okazję do rozpoczęcia marszu w górę stawki. 

Różnica między Orkanem i Lipnem w tabeli jest bardzo pokażna, ale paradoks piłki nożnej tkwi w tym że wcale nie musi tak być na boisku. Mecz ma charakter derbowy, a to tylko podnosi jego prestiż i wyzwala dodatkową mobilizację. Stęszewianie bardzo chcą przezwyciężyć się właśnie z rywalem z Konarzewa. Orkan marzy o kolejnych ligowych punktach i udanym preludium do derbów z Wielkopolską Komorniki, które jeszcze bardziej elektryzują kibiców konarzewskich. Nie trzeba więc wiele mówić, że to będzie mecz walki. Wygra ten kto zostawi więcej sił na boisku, a zawodnicy Orkanu muszą być tego w pełni świadomi. Ostatnie spotkania powinny nas tego nauczyć. W poprzednim sezonie zremisowaliśmy w Konarzewie 1-1, by wygrać w rewanżu na wyjeździe 1-0. Z drużyną ze Stęszewa nie przegraliśmy od kilkunastu lat, ale też bardzo często remisowaliśmy. 

Nastroje w obu ekipach odzwierciedla miejsce w tabeli. W Konarzewie są dumni z dobrze wykonanej roboty i w atmosferze twórczej mobilizacji czekają na kolejne spotkania. W Stęszewie panuje niepokój i neidosyt. Lipno jest głodne pierwszego ligowego zwycięstwa. Coś do udowodnienia ma też nowy szkoleniowiec stęszewskiej jedenastki - Adam Łukowski, dla którego będzie to ligowy debiut na swoim boisku. Oby konarzewianie nie ułatwili mu tego debiutu. Zagrajmy tak jak do tej pory, a może lepiej i dalej będziemy rewelacją tej rundy. Nie liczmy, że nas ktoś zlekceważy - zrobiliśmy wiele, żeby wypracować sobie markę solidnej ekipy. Trudno było to wypracować, ale jeszcze trudniej będzie utrzymać tą opinię. 

.

Lipno Stęszew - Orkan Konarzewo

sobota, 21 września, godz. 16.00, Stadion Miejski w Stęszewie

Zapraszamy !

 Powrót