Dwa gole Sebastiana Czury i kolejny komplet punktów

Orkan Konarzewo pokonał Wartę Sieraków 2-0. Konarzewianie długo prowadzili różnicą jednej bramki i mieli wiele szans do podwyższenia wyniku, ale ich nie wykorzystali. Obie bramki dla Orkanu zdobył Sebastian Czura.

Pierwsza połowa rozpoczęła się od ambitnego naporu zespołu gości. Orkan nie radził sobie z wyprowadzaniem piłki do ofensywy. Podania były zbyt niecelene i zbyt nerwowe. Warta szybko przejęła inicjatywę, ale niewiele z tego wynikało. Po pierwszym kwadransie przewagi sierakowian do głosu doszedł Orkan. Strzały Jakuba Budzińskiego, Mateusza Leśnego i Tomasza Dutkiewicza były minimalnie nieskuteczne. Większe szczęście miał Sebastian Czura, który po indywidualnej akcji zdobył pierwszego gola w tym spotkaniu. Nasz nowy piłkarz efektownie zgubił kilku obrońców i posłał silny stzrał po długim słupku sierakowskiej bramki. Do końca pierwszej połowy mecz toczył się pod dyktando gospodarzy. Przy odrobinie więcej dokładności, szczególnie w kwestii ostatniego podania mogliśmy stworzyć sobie kilka innych bramkowych okazji. Pierwszą odsłonę zamknął efektowny strzał Macieja Przymusiaka z kilkudziesięciu metrów. Niestety, siła strzału nie przełożyła się na dokładność i tylko jęk zawodu zabrzmiał nad trybunami stadionu w Konarzewie. 

W drugiej połowie sytuację na boisku próbowali sobie podporządkować piłkarze z Sierakowa. Warta osiągnęła optyczną przewagę, ale nie potrafiła tego przełożyć na sytuacje strzeleckie. Orkan dynamicznie kontratakował, ale znów brakowało dokładności albo w podaniach, albo w celności strzałów. Znakomitą sytuację miał Sebastian Czura, który posłał piłkę obok bramki w sytuacji sam na sam. Swoją szansę miał też Damian Ciesielski, który wprowadził spore ożywienie w szeregi ofensywne orkanowców. Warta odpowiedziała rzutem rożnym i bardzo groźnym strzałem z rykoszetem. Wydwało się, że do ostatnich minut będziemy drżeli o skromne prowadzenie. Tymczasem Orkan przeprowadził ciekawą kombinacyjną akcję. Piłkę wywalczył Jakub Kawończyk, który tego dnia zostawił sporo sił na boisku. Pomógł Damian Ciesielski. Do piłki w polu karnym dopadł Sebastian Czura i płaskim strzałem podwyższył na 2-0. W kilku ostatnich minutach konarzewianie mogli jeszcze podwyższyć rezultat. Do końca nie było już jednak bramek i zainkasowaliśmy kolejny komplet punktów ku radości kibiców i samych piłkarzy. Orkan jest liderem Klasy Okręgowej.

.

Stadion Gminny w Konarzewie, 14 września 2013 r., godz. 16.00

Orkan Konarzewo - Warta Sieraków 2-0 (1-0)

1-0   Sebastian Czura (23 min.)

2-0   Sebastian Czura (86 min.)

.

Protokół meczowy:

65 min. - zmiana: Jakub Budziński → Damian Ciesielski

80 min. - zmiana: Mateusz Leśny → Patryk Karaszewski

84 min. - zmiana: Maciej Przymusiak → Hubert Jadowski

90 min. - zmiana: Przemysław Babijów → Adrian Mankiewicz

.

{ARTYKUL_FM gs="5" ko="5" ze="44"}

Galeria

Kliknij, aby powiększyć.Kliknij, aby powiększyć.Kliknij, aby powiększyć.
Kliknij, aby powiększyć.Kliknij, aby powiększyć.Kliknij, aby powiększyć.
Kliknij, aby powiększyć.Kliknij, aby powiększyć.Kliknij, aby powiększyć.

 Powrót