Zapowiedź 5. kolejki

Kolejna trudna przeprawa przed piłkarzami Orkanu w Klasie Okręgowej. W sobotę mecz z Wartą Sieraków uchodzącą za jednego z faworytów rozgrywek. Orkan i Warta nie przegrały jeszcze w tym sezonie. 

Przed sezonem Warta Sieraków stawiana była obok Sparty Szamotuły, Błękitnych Wronki i Mawitu Lwówek w roli jednego z faworytów do wygrania całych rozgrywek. Nadal trzeba ją postrzegać w tym kontekście, mimo kilku strat punktów na początku tego sezonu. Warta dysponuje silnym wyrównanym zespołem, potrafiącym technicznie grać w piłkę. W poprzednim sezonie ten styl gry był nieosiągalny dla większości rywali w Klasie Okręgowej i dał ekipie z Sierakowa piąte miejsce w tabeli. Ten sezon rozpoczął się dla piłkarzy Warty bardzo remisowo. Z czterech rozegranych meczów, aż trzy kończyły się podziałem punktów. Na uwagę zasługuje wyjazdowy remis 2-2 z liderem Wielkopolską Komorniki i wygrana z silną Obrą Zbąszyń 2-0. Tydzień temu sierakowianie tylko zremisowali z Sokołem Rakoniewice 1-1, ale przez ponad 30 minut grali w osłabieniu po czerwonej kartce. Zdobycz punktowa Warty Sieraków to do tej pory sześć punktów i jest to głównie zasługa napastnika Łukasza Brzuski, który strzelił cztery z pięciu goli zdobytych przez naszego najbliższego rywala. Obrońcy Orkanu muszą zwrócić szczególną uwagę na tego piłkarza. 

Orkan Konarzewo gra na razie na finezji awansu i pierwszych sukcesów w Klasie Okręgowej. Po kilku kolejkach jesteśmy wiceliderami tabeli i nikt nas już nie zlekceważy. Każde zwycięstwo trzeba będzie sobie wywalczyć zostawiając na boisku sporo zdrowia i sił. Ambicji i woli walki nie można jednak orkanowcom odmówić. W A-klasie wiele razy mieliśmy problem z mobilizacją. Teraz każdy kolejny mecz jest wyzwaniem i batalią o dobre imię drużyny. Przed meczem z Wartą jest podobnie. Zdajemy sobie sprawę z potencjału rywala i wiemy, że będzie od nas bardziej doświadczony i ograny na poziomie okręgówki, ale mamy też świadomość własnych możliwości. Możemy z sierakowianami powalczyć o kolejne punkty, o kolejną niespodziankę, o kolejne chwile radości piłkarzy i kibiców. 

Sobota zapowiada się ciekawie także ze względu, że do Konarzewa przyjadą piłkarze Lecha Poznań. Konkretnie trampkarze, ale to zawsze lechici. Mecz trampkarzy Orkanu Konarzewo z Lechem Poznań w sobotę, o godz. 12.00. 

Godziny popołudniowe zarezerwowane są dla piłkarzy z Klasy Okręgowej. Zapraszamy na kolejne emocje piłkarskie na boisku w Konarzewie. Orkan zagra o kolejne punkty w okręgówce i potrzymanie dobrej passy. 

.

Orkan Konarzewo - Warta Sieraków

sobota, 14 września, godz. 16.00, Stadion Gminny w Konarzewie

Zapraszamy !

 Powrót