Dobra druga połowa i awans po karnych

Orkan Konarzewo awansował do kolejnej rundy Pucharu Polski na szczeblu okręgu po pokonaniu Stelli Luboń. Konarzewianie rozgrali dobrą drugą połowę spotkania, mieli słupek i poprzeczkę, ale dopiero po karnych przypieczętowali zwycięstwo. 

Pierwsza połowa była raczej bezbarwna - w wykonaniu Orkanu nie doczekaliśmy się żadnej klarownej akcji. Konarzewianie mieli optyczną przewagę w posiadaniu piłki i lepiej wymieniali podania, ale to Stella miała dogodne okazje. Piłkarze z Lubonia kilka razy znajdywali się w ciekawych pozycjach strzeleckich, za każdym razem brakowało im jednak prezycyzji. W 38 min. precyzja nie zawiodała, lubonianie strzelali z rzutu wolnego w samo okienko konarzewskiej bramki, ale fenomenalnie obronił Adam Pluciński.

W drugiej połowie Orkan zaczął grać lepiej w ofensywie, ale nieco zaspał w szeregach obronnych. W 55 min. nasi defensorzy sfaulowali w polu karnym napastnika gości i po rzucie karnym Stella wyszła na prowadzenie. Lubonianie nie cieszyli się długo z korzystnego rezultatu. Mateusz Leśny oddał mierzony, perfekcyjny strzał z rzutu wolnego i piłka wpadła do siatki. Od tego momentu orkanowcy zdecydowanie przycisnęli i mieli kilka znakomitych okazji. Jakub Budziński trafił w poprzeczkę, a Tomasz Dutkiewicz po indywidualnej akcji posłał piłkę w słupek. Znakomitą sytuację miał też Jakub Kawończyk ale jego strzał odbił bramkarz z Lubonia. Do końca spotkania nie udało nam się zmienić remisowego wyniku i byliśmy zmuszeni grać serię rzutów karnych. 

Orkan bardzo prezyzyjnie wykonywał rzuty karne i wykorzystał wszystkie próby. Stella trafiła tylko raz. Pzostałe dwie póby to przestrzelony rzut karny i skuteczna obrona naszego golkipera. Decydujący o awansie rzut karny wykonywał Adrian Mankiewicz. Nasz nowy zawodnik nie pomylił się i możemy świętować awans do kolejnej rundy okręgowego Pucharu Polski. 

Pozostałe mecze pucharowe drużyn z Klasy Okręgowej - grupa zachodnia

.

Stadion Gminny w Konarzewie, 10 września 2013 r., godz. 17.00

Orkan Konarzewo - Stella Luboń 1-1 (0-0), k. 4-1

0-1   - karny   bramka dla Stelli (55 min.)

1-1   - wolny   Mateusz Leśny (59 min.)

.

Wyjściowa jedenastka:

Adam Pluciński (bramkarz) - Wojciech Schoen, Artur Karaszewski, Patryk Karaszewski, Maciej Przymusiak - Jakub Budziński, Mateusz Leśny, Tomasz Dutkiewicz, Jakub Kawończyk, Damian Ciesielski - Mouhsin Nassir Ali

.

Protokół meczowy:

58 min. - zmiana: Mouhsin Nassir Ali → Adrian Mankiewicz

82 min. - zmiana: Jakub Budziński → Krzysztof Woźny

.

Seria rzutów karnych:

GOL  Tomasz Dutkiewicz     Orkan  1-0  Stella  [X]

GOL  Damian Ciesielski      Orkan  2-1  Stella  GOL

GOL  Jakub Kawończyk       Orkan  3-1  Stella  [X]

GOL  Adrian Mankiewicz     Orkan  4-1  Stella  [ns.]

Galeria

Kliknij, aby powiększyć.Kliknij, aby powiększyć.Kliknij, aby powiększyć.
Kliknij, aby powiększyć.Kliknij, aby powiększyć.

 Powrót