Zapowiedź III rundy Pucharu Polski okręgu poznańskiego

Stella Luboń będzie przeciwnikiem Orkanu Konarzewo w trzeciej rundzie okręgowego Pucharu Polski. Mecz odbędzie się na boisku w Konarzewie. Jeżeli po 90 min. będzie remis - zwycięzcę wyłonią rzuty karne.

Stella Luboń to klub z pokaźną historią. Założony w 1922 roku w Żabikowie (obecnie część Lubonia) przez większą część swojego istnienia funkcjonował w cieniu Lubońskiego KS, a obecnie Fogo Luboń. Stella stawiała na młodzież i zaowdników miejscowych. W różnych latach wystarczało to na różne poziomy ligowe. Od 2010 roku Stella gra w Klasie Okręgowej, zawsze w grupie wschodniej. Przez ostatnie sezony zajmowała miejsca w dolnej części tabeli (8.-13. miejsce). Również w tym sezonie nic nie zapowiada, aby lubonianie włączyli się do walki o czołowe lokaty. Początek rozgrywek był dla Stell nieudany. W pierwszym meczu było zwycięstwo z solidną Kotwicą Kórnik 4-3, ale później przyszły trzy porażki, bez strzelonego gola. W minioną sobotę drużyna z Lubonia uległa Warcie Śrem 0-2. Po czterech kolejkach Stella jest na dziesiątym miejscu w lidze. 

Zupełnie inaczej rozgrywki rozpoczęły się dla zespołu z Konarzewa. Orkan jest wiceliderem tabeli i tylko mniejszą ilością bramek strzelonych ustępuje drużynie z Komornik. Jak na beniaminka to znakomity debiut. W poprzedniej kolejce Orkan wygrał trudny wyjazdowy mecz z Mawitem Lwówek. 

Mecze pucharowe rządzą się swoimi prawami. Nie ma wielkiego znaczenia różnica w tabeli. W rozgrywkach pucharowych decyduje przede wszystkim dyspozycja dnia i stopień mobilizacji do meczu. Różne drużyny różnie traktują wstępne rundy okręgowego Pucharu Polski. Nie da się ukryć, że również dla Orkanu priorytetem jest liga. Puchar jest miłym dodatkiem, okazją do pokazania się i jeżeli przejdzie się kilka rund - do pojedynku z atrakcyjnym rywalem (np. derby z GKS Dopiewo). Skład Orkanu może więc niec różnić się od tego jaki znamy z meczów ligowych. Kilku piłkarzy zapewne dostanie szansę zaprezentowania się i udowodnienia swojej przydatności w spotkaniach Klasy Okręgowej. 

W dwóch pierwszych rundach okręgowego Pucharu Polski grają drużyny z niższych lig. W trzeciej debiutują zespoły z okręgówki. Rywalizacja toczy się w jednym meczu na boisku słabszego rywala. Orkan jako beniaminek Klasy Okręgowej ma ten przywilej. Jeżeli w regulaminowym czasie gry padnie wynik remioswy, o awansie do kolejnej rundy zdecydują rzuty karne (seria pięciu i dalej do skutku). Zwycięzca meczu awansuje do IV rundy Pucharu Polski na szczeblu okręgu. Tam już czekają zespoły IV-ligowe. 

Ważny komunikat. Mecz był planowany na środę, ale na wyraźną prośbę Stelli Luboń został przełożony na wtorek. 

.

Orkan Konarzewo - Stella Luboń

Wtorek, 10 września, godz. 17.00, Stadion Gminny w Konarzewie

Zapraszamy !

 Powrót