Zapowiedź 4. kolejki

Mawit Lwówek będzie rywalem Orkanu w czwartej kolejce spotkań. Nasz najbliższy rywal był rewelacją zeszłrocznych rozgrywek.

Mawit Lwówek to bardzo solidny okręgówkowy zespół, który od lat buduje swoją pozycję na tym poziomie rozgrywek. Ekipa z Lwówka gra w okręgówce od 2007 roku i z roku na rok poprawia swój wynik. W pierwszym sezonie było tylko 12. miejsce i szczęśliwe utrzymanie. Rok temu Mawit do ostatnich kolejek bił się o awans - zdobył 57 punktów, wygrał 18 meczów i strzelił aż 104 gole w 26 spotkaniach. Taki wynik nie zdarza się często, szczególnie na poziomie Klasy Okręgowej. Zeszłoroczne wyniki nie będzie łatwo powtórzyć tymbardziej, że skład Mawitu uległ poważnej rekonstrukcji. Odeszło wielu piłkarzy, zmienił się trener. Ambicje zespołu są nadal duże, ale realne możliwości wydają się dużo mniejsze niż w zeszłym sezonie. Udowodniły to już pierwsze wyniki. W trzech kolejkach to 4 punkty i zaledwie 1 zdobyty gol. Pomimo to, zespół z Lwówka zaliczany jest do ścisłego grona faworytów i Orkan czeka szczególnie trudna wyjazdowa przeprawa. 

Wyniki zespołu z Konarzewa są na razie nadspodziewanie dobre. Orkan z dorobkiem 7 punktów zajmuje pozycję widelidera tabeli. To dopiero pierwsze ligowe kolejki, ale każdy mały sukces niezmiernie cieszy. Przez ostatnie dwie kolejki graliśmy mecze z teoretycznie łatwiejszymi rywalami. Teraz zaczynają się "schody". Dwa kolejne mecze to przeciwnicy z górnej półki. Mawit i Warta Sieraków to drużyny potrafiące skutecznie i dynamicznie grać w piłkę. Cechuje je duże ogranie i boiskowe doświadczenie. Te dwa mecze pokażą nam nasze miejsce w szeregu i ukształtują cele na tą rundę. Dużym problemem w szeregach Orkanu zaczęły być kontuzje. W ich wyniku, z dłuższą przerwą, muszą się liczyć Krzysztof Schoen i Piotr Kaczmarek. Nie łatwo będzie zastąpić tych zawodników, ale trener Bartkowiak może liczyć na szeroką kadrę. 

Mecz z Mawitem Lwówek ma pewien podtekst kadrowy. Przed sezonem Orkan pozyskał z Lwówka pomocnika Tomasza Dutkiewicza, który w sobotę zagra przeciwko swoim byłym kolegom. Liczymy, że nasz nowy zawodnik pomoże nam w odniesieniu sukcesu na boisku swojego dawnego klubu. 

.

Mawit Lwówek - Orkan Konarzewo

sobota, 7 września, godz. 16.00, Stadion Miejski w Lwówku

Zapraszamy !

 Powrót