Zapowiedź 1. kolejki

Tyle lat na to pracowaliśmy i wreszcie staje się to faktem. Orkan wraca do Klasy Okreowej po 14 latach przerwy i od razu został rzucony na głęboką wodę. Pierwszym naszym rywalem będzie faworyt do awansu do IV ligi - zespół Sparty Szamotuły.

Sparta Szamotuły to chyba najpoważniejszy kandydat do awansu do IV ligi. Jest ku temu kilka powodów. Po pierwsze, Sparta jest ogranym zespołem i w Klasie Okręgowej zawsze znajduje się w czołówce, a przed tym sezonem nie kryje ambicji sięgających awansu. Po drugie, szamotulanie wzmocnili się przed tym sezonem. Po trzecie, Sparta wygrała wszystkie przedsezonowe mecze towarzyskie. Wygrała to chyba niewłaściwe słowo, bo nie wyraża w pełni jakości jaką zaprezentował nasz najbliższy rywal. Szamotulanie odprawiali z kwitkiem rywali z wyższych lig m.in. Spartę Oborniki 4-2 i Sokół Pniewy 4-1. Przeciwnikom z naszej klasy rozgrywkowej nie dawali żadnych szans (11-3 z Wartą Sieraków). Takie rezultaty muszą budzić szacunek i chyba też rodzą trochę obaw. Sparta to nasz pierwszy ligowy rywal i widać, że jest bardzo rozpędzony. Konarzewianie postarają się utrudnić życie piłkarzom z Szmaotuł.

Orkan długo wyczekiwał na powrót do Klasy Okręgowej, stąd w klubie z Konarzewa wielu nie może się doczekać startu ligowych rozgrywek. W szeregach zespołu panuje atmosfera pozytywnej mobilizacji. Wiemy, że w pierwszym meczu zagramy z bardzo wymagającym rywalem, ale są też tacy, którzy doszukują się w tym pozytywów - jak spadać to z wysokiego konia. Nie jest jedank tak, że na rywalizację z szamotulanami czekamy jak na wyrok. Jesteśmy świadomi swoich mocnych stron i wiemy, że możemy powalczyć z każdym rywalem szczególnie na boisku w Konarzewie. Orkan pozbawiony jest roli faworyta i bez kompleksów podejdzie do spotkania z utytułowanym przeciwnikiem. Nikt nie chce pusć sobie powrotu do Klasy Okręgowej niekorzystnym wynikiem. Sparta może nas przewyższać techniką i ograniem, ale Orkan postara się temu przeciwstawić ambitną walkę, wytrzymałość i wolę zwycięstwa. Zobaczymy co ciekawego z tego wyniknie. 

Zespół z Konarzewa przed sezonem został wzmocniony przez kilku nowych zawodników, którzy od razu mogą wskoczyć do wyjściowej jedenastki. W poprzednim sezonie również mieliśmy silny skład i dodatkowi gracze tylko wzmogli wewnętrzną rywalizację o miejsce w składzie. Każdy chce zagrać w inauguracyjnym pojedynku i wpisać się w historię powrotu do Klasy Okręgowej. Pewne jest, że nie dla każdego starczy miejsca. Trener Bartkowiak od kilku tygodni zastanawia się jak najlepiej ustawić konarzewski zespół i z jakich piłkarzy skorzystać. W czasie sparingów był czas na testowanie nowych rozwiązań taktycznych. Jutro na testy nie będzie czasu. Jest kilka znaków zapytania w wyjściowej jedenastce przed jutrzejszym spotkaniem. Odpowiedzi na te znaki zapytania musi znaleźć nasz trener. 

Zapraszamy na historyczne wydarzenie w historii Orkanu Konarzewo. Po 14 latach wracamy do Klasy Okręgowej, gdzie każde kolejne spotkanie będzie jak święto dla naszej miejscowości. Jutrzejsze wydarzenie uświetni mecz Orkanu z jednym z najlepszych zespołów w okręgówce - Spartą Szamotuły. Zapraszamy do wspierania naszych. 

.

Orkan Konarzewo - Sparta Szamotuły

Sobota, 17 sierpnia, godz. 16.00, Stadion Gminny w Konarzewie

Zapraszamy !

 Powrót