Zapowiedź 3. meczu barażowego

Tak blisko awansu do Klasy Okręgowej nie byliśmy od kilkudziesięciu lat. W sobotę zagramy mecz o wszystko z Zielonymi Lubosz i wystarczy wygrać tylko albo aż różnicą dwóch goli żeby awansować. Wszystko w nogach i umysłach piłkarzy z Konarzewa.

Przed nami ostatnia odsłona rywalizacji barażowej. Wyniki dotychczasowych meczów sprawiły, że nadal każda z drużyn ma szansę na awans. W ostatnim pojedynku Orkan Konarzewo powalczy o zwycięstwo z Zielonymi Lubosz. Dla zespołu z Konarzewa jest to najważniejszy mecz od ponad dekady. Dla ekipy z Lubosza to przełomowe spotkanie w historii, bo stawką konfrontacji jest pierwszy w historii tego klubu awans do Klasy Okręgowej. Zapowiada się niezwykle ciekawe widowisko, bo dla obu zespołów jest to mecz o wszystko. 

Już przed rozgrywkami barażowymi pisaliśmy, że zespół Zielonych Lubosz to ekipa nieobliczalna. Najpierw zaskoczyła rywali w lidze, bo jako beniaminek A-klasy zajęła drugie miejsce w tabeli gwarantujące baraże. Później jeszcze bardziej zaskoczona poczuła się pewna siebie Polonia II Środa Wielkopolska, która przegrała z Zielonymi pierwszy mecz barażowy 1-2 na boisku w Konarzewie. Luboszanie udowodnili ogromny potencjał (dysponują szybkim, zgranym zespołem). Choć przed barażami wielu lekceważyło Zielonych dziś już nikt tego nie zrobi. To jak luboszanie poradzili sobie z piłkarzami z przeszłością trzecioligową budzi wielki szacunek. Zawodnicy z Gminy Kwilcz imponowali wolą walki, ambicją i determinacją. Nie jest łatwo zagrać pełne 90 min. na takich obrotach. Waleczność Zielonych została nagrodzona zwycięstwem, dzięki któremu dzisiaj nic jeszcze nie jest jasne i wszystko zależy od drużyn Zielonych i Orkanu. Polonia II może się tylko przyglądać się temu co zrobią piłkarze z Konarzewa i Lubosza.

Orkan zagrał dobry mecz z Polonią II Środa Wielkopolska i mimo, że przegrał 1-2 nie stracił szans na awans. W 82 min. byliśmy pełni obaw, bo konarzewianie przegrywali już 0-2. Nową nadzieję, wlali w nasze serca Jakub Kawończyk, który wywalczył rzut karny i Mateusz Leśny, który jedenastkę wykorzystał. Ta bramka sprawiła, że jeszcze wszystko jest możliwe. Orkan jest pełen wiary w swoje umiejętności i wie, że jeżeli wygra różnicą dwóch goli awansuje. Liczymy, że na mecz do Środy Wielkopolskiej pojedziemy w najmocniejszym składzie, co nie można było powiedzieć o naszym składzie w Luboszu. Umiejętności graczy z Konarzewa są duże. Wierzymy, że orkanowcy wytrzymają ciśnienie tego meczu również mentalnie. W spotkaniacvh o taką stawkę chłodna głowa jest równie ważna co nogi. 

Sobotni mecz będzie jednym z najważniejszych w historii Orkanu Konarzewo. Istnieje realna szansa powrotu do Klasy Okręgowej po 14 latach. Dla znacznej większości zawodników konarzewskiego klubu byłby to największy sukces w piłkarskiej karierze. Młody skład Orkanu musi udżwignąć presję, zagrać najlepiej jak potrafi i spełnić swoje marzenia. 

Trudno określić, który zespół ma większe szanse na awans. Przewagą Zielonych jest to, że nie muszą nawet wygrywać z Orkanem, żeby znaleźć się w okręgówce. Dodatkowo przemawia za nimi fakt, że mieli o trzy dni dłuższy odpoczynek po meczu z Polonią II. Spotkania z jedenastką ze Środy były dla obu zespołów bardzo wyczerpujące. Szansą Orkanu jest na pewno to, że w Środzie przyjdzie nam grać na pełnowymiarowym boisku z dobrą nawierzchnią. Nasi zawodnicy lubią takie obiekty.

Od momentu zmiany formuły barażów w 2010 roku jeszcze nigdy nie byliśmy świadkiem tak wyrównanej rywalizacji. Przed ostatnią kolejką spotkań każda z drużyn może awansować. Poniżej przedstawiamy symulacje wyników promujące poszczególne drużyny.

Symulacje wyniku:

AWANS ORKANU:

- każde zwycięstwo Orkanu różnicą dwóch goli i więcej np. 2-0, 3-1, 4-2, 3-0, 4-1;

- zwycięstwo Orkanu jedną bramką (ale wyższe niż 1-0) i wygrana seria rzutów karnych;

AWANS POLONII II:

- zwycięstwo Orkanu 1-0;

AWANS ZIELONYCH:

- każdy remis Zielonych z Orkanem;

- każde zwycięstwo Zielonych.

.

Mecz o wszystko, najciekawsza konfrontacja tego sezonu, historyczne spotkanie dla obu klubów

Zieloni Lubosz - Orkan Konarzewo

Sobota, 29 czerwca, godz. 17.00, Stadion Miejski w Środzie Wielkop.

Zapraszamy !

 Powrót