Zrobili Polonię na zielono

Ruszyły baraże o awans do Klasy Okręgowej. Na boisku w Konarzewie sporą niespodziankę sprawili Zieloni Lubosz, którzy pokonali Polonię II Środa Wielkopolska 2-1. Licznie zgromadzona grupa kibiców Zielonych i miejscowego Orkanu obejrzała ciekawe widowisko.

Przed tym spotkaniem mówiło się, że zdecydowanym faworytem tego pojedynku jest Polonia II Środa Wielkopolska i jedynym znakiem zapytania jest wysokość jej wygranej. Nie po raz pierwszy okazało się jednak, że piłka nożna potrafi zaskakiwać. O szansach Zielonych Lubosz mówiło się raczej w kategoriach niespodzianki, ale ta stała się faktem. 

Pierwsze minuty meczu brażowego w Konarzewie były raczej wyrównane. Oba zespoły uważały, aby przede wszystkim nie zrobić głupiego błędu w obronie i nie przepłacić tego golem. W miarę upływu minut mecz coraz bardziej się otwierał. Zaczęły pojawiać się szanse bramkowe. W pierwszej połowie więcej szans miała Polonia II Środa Wielkopolska. Najpierw jeden ze średzkich napastników z trzech metrów nie trafił do pustej bramki. W 37 min. wykończenie akcji było już jednak bezbłędne. Polonia II objęła prowadzenie i wydawało się, że chwyciła swój rytm. Zieloni próbowali odpowiedzieć szybko, ale jeden z ich napastników dał się dogonić obrońcy w sytuacji sam na sam. Szkoda, bo była to dobra okazja na gola do szatni. 

W drugiej połowie Zieloni wyszli na boisko zmobilizowani i zgodnie z dewizą: oni (Polonia) nic nie grają ... zaczęli szukać swoich szans. Te pojawiły się dość szybko. W 52 min. zawodnik z numerem ósmym wdarł się lewą flanką w pole karne i gdy wydawało się, że będzie dośrodkowywał oddał niesygnalizowany strzał, który kompletnie zaskoczył bramkarza ze Środy. Gol na 1-1 wywołał ekscytację na trybunach gdzie zebrali się głównie fani z Lubosza oraz grupa kibiców Orkanu wspierająca Zielonych. Wynik remisowy i tak był sporą niespodzianką ale dla zawodników z Lubosza było to za mało. Polonia II gasła z każdą minutą. Zieloni czekali na swoją szansę i doczekali się w 80 min. Sytuację sam na sam wykorzystał snajper drużyny Zielonych. Było 2-1, a średzianie nie mieli an czasu, ani sił, ani determinacji żeby ten niekorzystny wynik zmienić. Na pocieszenie pozostało im zwycięstwo 6-5 w serii rzutów karnych, które prawdopodobnie i tak nie będą miały znaczenia w końcowym rozrachunku. 

Wynik 2-1 dla Zielonych wzmaga atrakcyjność rozgrywek barażowych. Już wiadomo, że nawet ostatni mecz (Zieloni - Orkan) nie będzie meczem o pietruszkę. Wręcz przeciwnie, może to być spotkanie o wszystko. Polonia II i Zieloni pokazali, że są solidnym zespołami, z którymi Orkan będzie miał trudną przeprawę.

Stadion Gminny w Konarzewie, 23 czerwca 2013 r., godz. 17.00

Polonia II Środa Wielkopolska - Zieloni Lubosz 1-2 (1-0)

1-0   bramka dla Polonii II (37 min.)

1-1   bramka dla Zielonych (52 min.)

1-2   bramka dla Zielonych (80 min.)

.

Seria rzutów karnych:

GOL   Zieloni  1-1  Polonia II   GOL

GOL   Zieloni  2-2  Polonia II   GOL

GOL   Zieloni  3-3  Polonia II   GOL

GOL   Zieloni  4-4  Polonia II   GOL

GOL   Zieloni  5-5  Polonia II   GOL

[X]    Zieloni  5-6  Polonia II   GOL

.

Poniżej mała fotorelacja. Takiego meczu Konarzewo dawno nie widziało. Sędzia techniczny, obstawa ochroniarska, a także godna podziwu ekipa noszowych. 

Galeria

Kliknij, aby powiększyć.Kliknij, aby powiększyć.Kliknij, aby powiększyć.
Kliknij, aby powiększyć.Kliknij, aby powiększyć.Kliknij, aby powiększyć.
Kliknij, aby powiększyć.Kliknij, aby powiększyć.Kliknij, aby powiększyć.

 Powrót