Ruszają baraże

Już w niedzielę rozpocznie się rywalizacja barażowa o awans do Klasy Okręgowej. W grze biorą udział Polonia II Środa Wielkopolska, Zieloni Lubosz i Orkan Konarzewo. Trzy zespoły, ale awansuje tylko najlepszy. Pierwsze spotkanie już w ten weekend na boisku w Konarzewie. 

Od sezonu 2009/10 baraże odbywają się w formie turnieju, w którym udział bierze trzech wicemistrzów poszczególnych grup A-klasy. W tym roku będą to Polonia II Środa Wielkopolska (z grupy I - wschodniej), Zieloni Lubosz (z grupy II - północnej) i Orkan Konarzewo (z grupy III - zachodniej). Spośród trzech zespołów tylko jeden awansuje do Klasy Okręgowej. Oto krótka prezentacja zespołów biorących udział w tegorocznych barażach. 

.

Polonia II Środa Wielkopolska

Klub z wielkimi tradycjami założony w 1919 roku i posiadający kilka sekcji sportowych m.in. piłkę nożną, ręczną, hokej na trawie. Rezerwowy zespół drużyny występującej w III lidze (razem z GKS Dopiewo). W rozgrywkach nieprzerwanie od sezonu 2008/09, gdy rozpoczynał od B-klasy. Już w 2010 roku drużyna rywalizowała w barażach o awans i pokonała ekipy Rzemieślnika Kwilcz i Spójni Strykowo. Po roku spadła jednak z okręgówki zajmując 12. miejsce w gronie czternatu zespołów. Wyniki tej drużyny są silnie uzależnione od wsparcia zawodników z pierwszego zespołu. Do tegorocznych baraży ekipa ta może wystawić w wyjściowej jedenastce każdego z meczów maksyalnie trzech piłkarzy z pierwszej drużyny. Każdy z nich nie może mieć jednak rozgrane więcej niż 2/3 spotkań w III lidze. Polonia II Środa Wielkopolska jako pierwsza zapewniła sobie udział w tegorocznych barażach. 

.

.

Zieloni Lubosz

Klub założony w 1962 roku i w wielu elementach swojej historii podobny do Orkanu Konarzewo. W latach '80 współfinansowany ze środków Kombinatu PGR w Kwilczu i rywalizujący w rozgrywkach PGR. W latach 1994 - 2007 zespół funkcjonował pod nazwą Opał Lubosz. W 2001 roku zespół po raz ostatni rywalizował z Orkanem Konarzewo w A-klasie, później spadł do B-klasy, z której ponownie awansował w sezonie 2011/12 (drugie miejsce za Tarnovią II Tarnowo Podgórne). W tym sezonie Zieloni jako beniaminek rozgrywek A-klasowych zajęli drugie miejsce w tabeli i niespodziewanie awansowali do turnieju barażowego. Piłkarze z Lubosza jeszcze nigdy w swojej ponad 50-letniej historii nie grali w Klasie Okręgowej.

.

.

Orkan Konarzewo

Drużyna nawiązująca tradycjami do przedwojennych towarzystw sportowych funkcjonujących w Konarzewie, założona w 1949 roku. Początkowo związana ze środowiskiem strażackim i grająca pod nazwą Iskra Konarzewo. Od 1973 roku jako Orkan Konarzewo przeszła w orbitę wpływów lokalnego Kombinatu PGR. W latach '80 zespół pod wodzą trenera Karola Śmiłowskiego odnosił największe sukcesy regularnie grając w Klasie Okręgowej (czwartym poziomie rozgrywek krajowych). Po transformacji ustrojowej występujący pod nazwą Orkan Animex i grający na przemian w A-klasie i okręgówce, z której ostatecznie spadł w 1999 roku. W latach 2003 - 2007 zespół zawiesił działalność. Od pięciu sezonów w ścisłej czołówce A-klasy. 

.

Historia rozgrywek barażowych od sezonu 2009/10 (miejsca w tabeli barażowej):

2009/10: 1. Polonia II Środa Wielkop., 2. Rzemieślnik Kwilcz, 3. Spójnia Strykowo;

2010/11: 1. Huragan Łomnica, 2. Polonia Poznań, 3. Kłos Gałowo;

2011/12: 1. Rakieta Głuponie, 2. Maratończyk Brzeźno, 3. Lipno Stęszew;

Podkreślono zespoły z naszej grupy A-klasy (grupa III - zachodnia).

.

Na dobry początek mecz w Konarzewie w którym zagrają nasi rywalei czyli spotkanie Polonii II Środa Wielkopolska z Zielonymi Lubosz. Mimo, że Orkan nie gra w tym spotkaniu to nasi piłkarze i kibice będą uważnie śledzić wydarzenia na boisku. Trzeba poznać potencjał rywali, znaleźć ich słabe strony, aby później je wykorzystać. 

Faworytem pierwszego meczu brażowego jest zdecydowanie Polonia II Środa Wielkopolska. Zieloni postarają się sprawić niespodziankę. Miła byłaby to niespodzianka szczególnie dla piłkarzy Orkanu i kibiców konarzewskiego klubu, którzy dzisiaj kibicować będą piłkarzom z Lubosza.

.

Polonia II Środa Wielkopolska - Zieloni Lubosz

niedziela, 23 czerwca, godz. 17.00, Stadion Gminny w Konarzewie

Zapraszamy !

 Powrót