Zapowiedź zaległej 14. kolejki

W sobotę ostatnia ligowa kolejka w tym sezonie. Dla większości zespołów to ostatni mecz przed wakacjami, jednak nie dla Orkanu. Spotkanie z Interem Zdrój będzie próbą generalną przed barażami o Klasę Okręgową. 

Przez wiele ostatnich tygodni wszystko wskazywało na to, że to spotkanie będzimy musieli wygrać. Orkan i Dyskobolia szły łeb w łeb i najbardziej prawdopodbne było, że losy miejsca barażowego rozstrzygną się w ostatniej kolejce. Tak się jednak nie stało. Już tydzień temu punkty stracił zespół z Grodziska, a Orkan pokonał u siebie TS Gminy Kamieniec i zapewnił sobie pozycję wicelidera niezależnie od wyniku sobotniej konfrontacji z Interem. 

Inter Zdrój przez znaczną część sezonu był rewelacją rozgrywek. Już w pierwszej kolejce zaskoczył faworyzowanego Orkana Konarzewo i grając w dziesiątkę zremisował 1-1. Później było nawet lepiej. Zwycięstwa z Dyskobolią (1-0) i Orłem Granowo (2-1) pokazują, że w zespole beniaminka rozgrywek drzemie spory potencjał. Ekipa z Gminy Gordzisk dość szybko zapewniła sobie utrzymanie i znacznie spuściła z tonu. Ostatnie tyogodnie to bolesne porażki z Tornadem Trzebaw (2-3) i derbowa przegrana z LSS Gminy Grodzisk Wielkop. (1-4). Bilans sezonu mimo wszystko jest bardzo udany, bo cel jakim było utrzymanie został pewnie osiągnięty. 

Cel Orkanu też jest już zrealizowany. Przez ostatnie tygodnie biliśmy się o miejsce barażowe i już wiemy, że je sobie zapewniliśmy. Ostatni mecz jest tylko formalnością, próbą potwierdzenia dobrej formy i elementem prestiżowym. Zespół z Konarzewa nie musi tego spotkania wygrać i dlatego nie jest tajemnicą, że na pewnych pozycjach zagrają piłkarze rezerwowi. Kilku graczy nadal leczy kontuzje, inni mają zagrożenie kartkowe. Nie chcemy robić sobie niepotrzebnych problemów przed dwoma najważniejszymi meczami w sezonie. Tak czy inaczej, rezerwowi też w piłkę grać potrafią i zechcą trenerowi pokazać swoją przydatność i gotowość do walki o Klasę Okręgową. Już w poniedziałek dowiemy się szczegóły terminarza rozgrywek barażowych. 

Mecz z Interem Zdrój na pewno nie będzie miał takiego podłoża emocjonalnego jak spotkanie z TS Gminy Kamieniec, ale warto zobaczyć zawodników Orkanu w ostatnim w tym sezonie meczu na boisku w Konarzewie. 

.

Orkan Konarzewo - Inter Zdrój

Sobota, 15 czerwca, godz. 17.00, Stadion w Konarzewie

Zapraszamy !!!

 Powrót