Mamy baraże !!!

Dla takich meczów warto przychodzić na boisko w Konarzewie. Orkan zagrał niemal bezbłędnie, z ambicją, wolą walki i wygrał z TS Gminy Kamieniec 4-1. Dzięki temu zwycięstwu zagramy w barażach do Klasy Okreowej, po raz pierwszy od 11 lat.

Z kilku względów spotkanie z TS Gminy Kamieniec zapowiadało się jako bardzo trudne. Wiadomo było, że nie może w nim wystąpić Rafał Szymczak. Występ Mateusza Leśnego stał pod wielkim zankiem zapytania. Ostatecznie zawodnik ten wybiegł w wyjściowej jedenastce i stał się jednym z bohaterów spotkania. 

Od pierwszej minuty Orkan natarł na drużynę TS Gminy Kamieniec. Początek mieliśmy wyśmienity bo już w 4 min. meczu gola z najbliższej odległości zdobył Krystian Śmiglak. Zawsze po szybkim objęciu prowadzenia cofaliśmy się do obrony i czekaliśmy na kontry. Dziś tak nie było. Orkan wciąż był w grze i wyraźnie dominował nad piłkarzami gości. Konarzewianie stwarzali kolejne groźne akcje. Z ostrego kąta uderzał Mateusz Leśny, ale piłka przeszła obok lewego słupka bramki. W koljnej akcji dośrodkowanie rozgrywającego kapitalne zawody Jakuba Kawończyka na gola próbował zamienić Krystian Śmiglak ale pechowo trafił w słupek. Kilka minut później ten sam zawodnik miał też sytuację sam na sam, ale został sfaulowany. Goście mieli sporo szczęścia, że już do przerwy nie przegrywali ze stratą kilku bramek.

Po przerwie piłkarze Orkanu wybiegli na boisko nie mniej zmobilizowani jak w pierwszej połowie. Szybko się to opłaciło, bo w 47 min. kombinacyjną akcję zawodników z Konarzewa udanym strzałem zakończył Przemysław Babijów. Było 2-0, a konarzewianie nadal grali jak w transie. W 58 min. rzut wolny z lewej strony boiska wykonywał Mateusz Leśny. Nasz zawodnik z odległości ponad dwudziestu metrów uderzył tak umiejętnie, że oszukał obrońców i golkipera z Kamieńca i zodbył gola. Orkan prowadził już 3-0i poczuł się chyba zbyt pewnie. W szeregi zespołu z Konarzewa wkradło się rozluźnienie, co szybko wykorzystali piłkarze z Kamieńca. Akcja lewą stroną boiska i strzał z ostrego kąta zaskoczyły naszego bramkarza. TS Gminy Kamieniec wywalczył bramk, która dawała im nadzieje. O to aby te nadzieje szybko rozwiać zadbał Mateusz Leśny, który oddał niesygnalizowany strzał sprzed pola karnego i po kuriozalnym błędzie bramkarza z Kamieńca wturlała się do siatki. To był cios, który ostatecznie podciął skrzydła graczom gości. Do końca spotkania było jeszcze kilka ciekawych akcji, ale wynik 4-1 utrzymał się do ostatniego gwizdka sędziego. 

Tak grający Orkan Konarzewo chcielibyśmy oglądać zawsze. Wyjaśniająca niemal wszystko obrona, rewelacyjny środek pola, aktywne skrzydła i całkiem niezła skuteczność. Ta grają zespoły na miarę Klasy Okreowej. Oby nasza forma utrzymała się również na braże, bo dzięki tej wygranej wiemy, że w nich zagramy. Rywale to Polonia II Środa Wielkopolska i Zieloni Lubosz. Nie będzie łatwo, ale Orkan wudowdnił dziś, że ma wielki potencjał i może zagrać przyjemnie dla oka. Szanowni Państwo, ogłaszamy to oficjalnie - po 11 latach zagramy w barażach o awans do Klasy Okręgowej (w 2002 roku zajęliśmy w A-klasie drugie miejsce gwarantujące baraże z których ostatecznie się wycofaliśmy).

.

Stadion Gminny w Konarzewie, 9 czerwca 2013 r., godz. 14.00

Orkan Konarzewo - TS Gminy Kamieniec 4-1 (1-0)

1-0   Krystian Śmiglak (4 min.)

2-0   Przemysław Babijów (47 min.)

3-0   Mateusz Leśny (58 min.)

3-1   bramka dla TS Gminy (65 min.)

4-1   Mateusz Leśny (78 min.)

.

Protokół meczowy:

60 min. - zmiana: Damian Ciesielski → Hubert Jadowski

82 min. - zmiana: Mateusz Leśny → Krzysztof Adamczak

88 min. - zmiana: Krystian Śmiglak → Jakub Budziński

90 min. - zmiana: Jakub Kawończyk → Mouhsin Nassir Ali

.

{ARTYKUL_FM gs="1" ko="26" ze="1"}

 Powrót