Zapowiedź 26. kolejki

Wiele wskazuje na to, że będzie to najważniejsze spotkanie całego sezonu dla piłkarzy Orkanu Konarzewo. Konarzewianie podejmująbędący na wznoszącej fali TS Gminy Kamieniec i muszą wygrać, żeby utrzymać pozycję barażową.

Orkan rozegrał w tym sezonie już 24 spotkania, ale jeszcze nigdy w tym sezonie mecz nie miał takiego ciężaru gatunkowego. Na dwie kolejki przed końcem Orkan jest bliski wywalczenia barażów o udział w Klasie Okręgowej, ale ma tylko punkt przewagi nad trzecią Dyskobolią Grodzisk Wielkopolski igorszy bilans meczów bezpośrednich (0-1 i 2-2). W nadchodzącym spotkaniu musi interesować nas tylko zwycięstwo. Każdy inny wynik może sprawić, że kolejny sezon będziemy musieli spisać na straty. 

Po rundzie jesiennej TS Gminy Kamieniec miał zaledwie 14 punktów i zajmował miejsce spadkowe. Wiele zmieniło się wiosną. Od pierwszych kolejek kamieńczanie udowadniają, że mają większe ambicje niż walka o utrzymanie. W tabeli rundy wiosennej zespół z Kamieńca jest trzeci. Tylko Lipno Stęszew i Orkan Konarzewo zgromadziły wiosną więcej punktów. Ostatnie pięć spotkań to popis drużyny TS Gminy, która rozgromiła kolejnych rywali aplikując im aż 30 bramek, co daje średnią sześciu trafień na mecz. Bilans imponujący i budzący wielki szacunek, może nawet trochę strach. O potencjale zespołu z Kamieńca przekonali się m.in. Tornado Trzebaw (2-9) i Tęcza Skrzynki (0-7). Dziś TS Gminy Kamieniec staje na drodze Orkanu Konarzewo do miejsca barażowego. 

W Konarzewie zdają sobie sprawę jak trudną przeprawą będzie mecz z TS Gminy Kamieniec. To młoda ambitna ekipa, która zawsze sprawiała nam sporo problemów, a w sezonie 2009/10 zabrała nam szanse na awans z pierwszego miejsca do Klasy Okręgowej (po remisie 2-2, bramka na wagę remisu dla ekipy z Kamieńca padła w 87. minucie). Orkan ma też swoje problemy. W spotkaniu z TS Gminy nie będzie mogło zagrać kilku piłkarzy, którzy potrafią robić różnice m.in. Rafał Szymczak (czerwona kartka) i prawdopodobnie Mateusz Leśny (kontuzja). To wielka strata dla siły ofensywnej ekipy z Konarzewa biorąc pod uwagę fakt, że obaj gracze strzelili w tym sezonie łącznie aż 23 gole, czyli niemal połwę dorobku Orkanu. Wszystko to sprawia, że Orkan będzie musiał zagrać na najwyzszych obrotach, żeby pokonać gości z Kamieńca. 

Najważniejsze rozdania w A-klasie wciąż przed nami. Orkan gra dziś chyba najważniejszey mecz w tym sezonie. Zapraszamy na lokalne boisko by wspierać naszych zawodników. Liczymy na frrekwencję taką jak na wczorajszym festynie.  Razem powalczmy o baraże dla Konarzewa.

.

Orkan Konarzewo - TS Gminy Kamieniec

Niedziela, 9 czerwca, godz. 14.00, Stadion Gminny w Konarzewie

Zapraszamy !!!

 Powrót