Zgodnie z planem

Orkan Konarzewo wygrał z Piastem Jabłonna 5-0. Konarzewianie obronili drugie miejsce w tabeli, choć główni rywale do pozycji wicemistrza też odnieśli przekonujące zwycięstwa.

Zawsze nie radziliśmy sobie z drużynami z dolnej części tabeli i to spotkanie tylko to potwierdziło. Mimo, że końcowy wynik wydaje się imponujący, aż do 80 min. utzrymywaliśmy skromne 1-0 i drżeliśmy o końcowy rezultat, bowiem graliśmy osłabieni, po czerwonej kartce dla Rafała Szymczaka. Na szczęście wywalczyliśmy ważne trzy punkty. 

Mecz rozpoczął się planowo, bo od zmasowanego ataku drużyny z Konarzewa. W pierwszych 10 min. Orkan stworzył sobie kilka stuprocentowych okazji, ale też wszystkie zmarnował. Dopiero w 14 min. jak strzelać gole pokazał nasz najskuteczniejszy napastnik Rafał Szymczak, który wykorzystał podanie z lewego skrzydła autorstwa Mateusza Leśnego. Po tej bramce spotkanie się wyrównało i w zasadzie niewiele działo się do końca pierwszej połowy. 

Skromne 1-0 należało porawić w drugiej połowie. Niestety, konarzewianie zostali osłabieni po czerwonej kartce dla Rafała Szymczaka. Nasz snajper został wykluczony z dalszej części meczu za nadepnięcie rywala bez piłki. W tym momencie gospodarze zwietrzyli swoją szansę na korzystniejszy rezultat i narzucili swój styl gry. Brzmi to kuriozalnie, wiedząc że ostatnia drużyna w tabeli narzuciła swój styl drugiej drużynie, ale fakty nie kłamią. Konarzewianie czekali na swoje szanse z kontrataków i doczekali się w 80 min. Po rzucie rożnym piłka spadła na nogę Wojciecha Schoena, który przelobował bramkarza i umieścił piłkę w siatce. Ta bramka otworzyła worek z golami po stronie Orkanu. Kilka minut później indywidualną akcję przeprowadził Krystian Śmiglak i zdobył bramkę na 3-0, a w kolejnej akcji na 4-0 podwyższył Mateusz Leśny po ładnym rajdzie i strzale "na raty" ale skutecznym. W ostatniej akcji regulaminowego czasu gry błysnął Hubert Jadowski ustalając wynik spotkania. Nasz rezerwowy przejął piłkę w środkowej częsci placu gry i mijając kolejnych rywali popędził na bramkę, a na końcu strzelił nie do obrony.

Boisko wiejskie w Jabłonnej, 2 czerwca 2013 r., godz. 14.00

Piast Jabłonna - Orkan Konarzewo 0-5 (0-1)

0-1   Rafał Szymczak (14 min.)

0-2   Wojciech Schoen (80 min.)

0-3   Krystian Śmiglak (84 min.)

0-4   Mateusz Leśny (86 min.)

0-5   Hubert Jadowski (89 min.)

.

Protokół meczowy:

64 min. - czerwona kartka: Rafał Szymczak za faul

.

 Powrót