Zapowiedź 25. kolejki

Wicelider z Konarzewa jedzie na boisko ostatniego w tabeli Piasta Jabłonna i musi wygrać, żeby realnie myśleć o walce o Klasę Okręgową. To czas pomszczenia wyniku sprzed pół roku, kiedy Piast sensacyjnie wygrał na boisku Orkanu 2-0.

Piłkarze Piasta od jakiegoś czasu zdają sobie sprawę z nieuchronnej degradacji do B-klasy. Klub z Jabłonnej ma zaledwie dwanaście punktów i nawet gdyby do końca rozgrywek wygrał wszystkie spotkania i tak nie uratuje się od spadku. Już jesienią zawodnicy z Gminy Rakoniewice nie błyszczeli formą i zdobyli zaledwie 9 oczek. Wiosną było jeszcze gorzej. Piast wygrał zaledwie jeden mecz (4-1 z LSS Gminy Grodzisk Wielkop.), a pozostałe przegrał. Była w tym m.in. kompromitująca porażka z Dyskobolią Grodzisk Wielkopolski 1-9. W czwartek drużyna z Jabłonnej poległa w Bukowcu 0-3, czym pogrzebała swoje iluzoryczne szanse na poztsanie w A-klasie. 

Zupełnie inne nastroje panują w zespole Orkanu. Konarzewianie wskoczyli na pozycję wicelidera i odżyły nadzieje na baraże o Klasę Okręgową. Tyle, że na te same baraże liczą też w Grodzisku Wielkopolskim (1 punkt straty) i także, choć znacznie mniej w Granowie (6 punktów straty). Do ostatniej minuty ostatniego ligowego meczu trwała będzie walka o drugie miejsce. Plan dla zespołu z Konarzewa jest więc prosty - trzeba wygrywać, bo każde potknięcie może wykorzystać konkurencja, która jest blisko. Na drodze Orkanu staje teraz Piast Jabłonna i wszystkie znaki na niebie i ziemi mówią, że to powinno być łatwe spotkanie. Piłka nożna rządzi się jednak swoimi prawami i już raz przekonaliśmy się jak złudne jest wyłanianie murowanego faworyta przed meczem. 3 listopada 2012 roku też graliśmy z Piastem, na boisku w Konarzewie. Zlekceważyliśmy rywala, szybko wpadła na czerwona kartka, później wpadł gol i z kontataku drugi. Przegraliśmy 0-2 i do dziś niewiele tłumaczy postawę Orkanu w tym spotkaniu. To bolesne wspomnienie trzeba teraz wymazać zwyciężając w Jabłonnej - najlepeiej w dobrym stylu. 

Spośród zainteresowanych drugim miejscem tylko Orkan zagra na wyjeździe. Dyskobolia podejmować będzie walczący o utrzymanie Dąb Bolewice, a Orzeł zagra z Tornadem Trzebaw. 

.

Piast Jabłonna - Orkan Konarzewo

Boisko wiejskie w Jabłonnej, niedziela, 2 czerwca, godz. 14.00

Zaparszamy !!!

 

 Powrót