Dębowe zwycięstwo

Orkan Konarzewo pokonał Dąb Bolewice 4-0 w wyjazdowym spotkaniu 24. kolejki A-klasy. Konarzewianie wskoczyli na drugie miejsce w tabeli, ale do końca ligowych rozgrywek jeszcze trzy trudne spotkania.

Dla obu zespołów spotkanie miało duże znaczenie, ponieważ Dąb broni się przed spadkiem, a Orkan nadal walczy o pozycję barażową. Można było więc spodziewać się ambitnej walki o każdą piłkę. Niestety dla gospodarzy, Orkan dość szybko objął prowadzenie po bramce Wojciecha Schoena dla którego było to pierwsze trefienie w oficjalnym meczu Orkanu. Ta bramka znacznie podcięła skrzydła miejcowym i ustawiła całe spotkanie. W dalszej części meczu Dąb starał się narzucić swój styl gry i zaatakował. Konarzewianie skupiali się na kontrach, które nie przynosiły oczekiwanego efektu. Dopiero gdy w polu karnym faulowany był Przemysław Babijów mieliśmy szansę z rzutu karnego. Jedenastkę wykorzystał Mateusz Leśny. W tym momencie Orkan prowadził 2-0 i uspokoił grę. Do końca pierwszej połowy niewiele się już zdarzyło. 

Po zmianie stron Orkan osiągnął przewagę w środku pola i zdominował grę. Dzięki dobremu prostopadłemu podaniu Jakuba Kawończyka w sytuacji sam na sam znalazł się Krystian Śmiglak. Nasz snajper nie miał litości dla bramkarza miejscowego zespołu i podwyższył stan meczu na 3-0. To był cios, który pozbawił piłkarzy Dębu nadziei. Orkan grał swoje i stwarzał kolejne sytuacje. Gola na 4-0 strzelił Damian Ciesielski. Po tej bramce nastąpiło kilka roszad w składzie drużyny z Konarzewa. Orkan nadal miał przewagę, ale do końca nie zdobył już gola i wynik 4-0 został zapisany jako końcowy. 

Korespondencyjna rywalizacja między Orkanem Konarzewo i Dyskobolią Grodzisk Wielkopolski trwa nadal. Teraz to Orkan jest górą bo wygrał i znalazł się na pozycji wicelidera. Do końca pozostały jeszcze trzy kolejki. 

.

Boisko wiejskie w Bolewicach, 30 maja 2013 r., godz. 14.00

Dąb Bolewice - Orkan Konarzewo 0-4 (0-2)

0-1   Wojciech Schoen

0-2   - karny  Mateusz Leśny

0-3   Krystian Śmiglak

0-4   Damian Ciesielski

.

Protokół meczowy:

70 min. - zmiana: Wojciech Schoen → Hubert Jadowski

77 min. - zmiana: Damian Ciesielski → Krzysztof Adamczak

80 min. - zmiana: Artur Karaszewski → Patryk Karaszewski

87 min. - zmiana: Krystian Śmiglak → Mouhsin Nassir Ali

.

{ARTYKUL_FM gs="1" ko="24" ze="1"}

 Powrót