Zapowiedź 24. kolejki

Wszystko przed nami. Do końca ligowych rozgrywek pozostały cztery kolejki, a Orkan ciągle ma szansę na zajęcie drugiego miejsca w tabeli. Aby tak się stało musi wygrywać. Plan na najbliższe spotkanie to trzy punkty.

Rozstrzygnięcia poprzedniej ligowej rozgrywki dodały pikanterii walce o drugie miejsce w tabeli. Lipno jest już niemal pewne awansu do Klsy Okręgowej. Na cztery kolejki przed końcem ma osiem punktów przewagi nad drugą Dyskobolią i korzystny terminarz. O drugie miejsce powalczą wspomniana już drużyna z Grodziska Wielkopolskiego i Orkan Konarzewo. Oba zespoły dzieli różnica zaledwie jednego punktu i wiele może się jeszcze zdarzyć. Bilans bezpośrednich spotkań jest korzystniejszy dla byłego ekstraklasowca, ale w Konarzewie nie tracą nadziei, że Dyskobolię uda się wyprzedzić dzięki większej liczbie zdobytych punktów. Nieco w tyle, choć ciągle z szansami pozostaje Orzeł Granowo, który wiosną gra ze zmiennym szczęściem. Potrafi wygrywać 4-0 w Konarzewie i jednocześnie przegrywać u siebie z kandydatem do spadku - Wicherem Strzyżewo 1-2. Walka o drugie miejsce zapowiada się pasjonująco. 

Ciekawie jest też w dolnej części tabeli. Tu o utrzymanie walczy aż osiem zespołów. Między piątym w tabeli Hurganaem Łomnica, a dwunastym miejsce (miejsce spadkowe) jest tylko siedm punktów różnicy. Najgorszą sytuację ma Wicher Strzyżewo, a niewiele lepszą Dąb Bolewice i Korona Bukowiec. Dla tych zespołów każde kolejne spotkanie to walka o byt i o życie. Między innymi dlatego mecz Orkanu z Dębem Bolewice będzie bardzo trudnym przetarciem. 

Dąb Bolewice jest w sytuacji zagrożenia spadkiem, ale humory w Bolewicach znacznie się poprawiły dzięki sześciu punktom zdobytym w dwóch ostatnich kolejkach (1-0 z Koroną Bukowiec i 5-3 z Hurganem Łomnica). Dąb jest na fali wznoszącej i wierzy, że zdobytą tak niedawno A-klasę uda się uratować na kolejny sezon. Droga do tego jest ciągle jednak daleka i wiedzie przez trudne spotkania z Orkanem Konarzewo i Dyskobolią Grodzisk Wielkopolski. Bolewiczanie na pewno postawią wszystko na jedną kartę i postarają się wydrzeć cenne punkty faworytom. 

Orkan nie może sobie pozwolić na straty punktów. Wiemy jak bolesne były remisy i porażki w ostatnich kolejkach w poprzednich seszonach. Zawsze tuż przed końcem rozgrywek traciliśmy impet i oddawaliśmy punkty zespołom z dolnych części tabeli. W tym sezonie spróbujemy zerwać z rolą dostarczyciela punktów dla spadkowiczów. Otwiera się przed nami szansa wywalczenia drugiego miejsca i chcepy tą szansę wykorzystać. Nieraz udowadnialiśmy, że nie brakuje nam umiejętności. Tydzień temu okazało się że potrafimy też walczyć (z Koroną od 0-2 do 5-2). Wierząc w swoje umiejętności i podchodząc do meczu skoncentrowanym nie powinniśmy mieć problemów z Dębem Bolewice. 

.

Dąb Bolewice - Orkan Konarzewo

Boisko wiejskie w Bolewicach, czwartek Boże Ciało, godz. 14.00

Zapraszamy !!!

 Powrót