Zapowiedź 23. kolejki

Ligowe rozgrywki zbliżają się ku końcowi. W 23. kolejce spotkań Orkan podejmował będzie drużynę Korony Bukowiec, która nie ma jeszcze zapewnionego utrzymania w lidze. W dolnej części tabeli robi się coraz tłoczniej.

Korona Bukowiec jest obecnie na dziewiątym miejscu w tabeli z dorobkiem 28 punktów. Miejsce to wydaje się raczej pewne, choć patrząc na ostatnie wyniki zespołów z z miejsc 7.-12. walka o utzrymanie robi się coraz ciekawsza. Pewni spadku mogą być tylko zespoły z Jabłonnej i ze Skrzynek. Tylko cud może je uratować. Kto będzie trzecim spadkowiczem ? Na to pytanie odpowiedź pozostaje sprawą otwartą. Między siódmym a dwunastym miejscem jest tylko siedem punktów różnicy, a do końa rozgrywek pozostało jeszcze pięć kolejek. W kręgu drużyn zagrożonych jest m.in. Korona Bukowiec, TS Gminy Kamieniec i Dąb Bolewice - czyli zespoły z którymi Orkan jeszcze zagra w tej rundzie. 

Skupmy się jednak wyłącznie na naszym najbliższym rywalu, a będzie to Korona Bukowiec. Korona miała wiosną zmienne szczęście. Fatalnie grała mecze domowe, dużo lepiej radziła sobie na wyjazdach, gdzie przegrała tylko jedno spotkanie (tydzień temu z Dębem Bolewice 0-1). Wygrywała na wyjazdach m.in. z Hurganem Łomnica i Tornadem Trzebaw, czyli drużynami, którym nie łatwo wydrzeć punkty na swoich murawach. W ostatnich meczach na boisku w Konarzewie Korona również wywoziła punkty. W 2011 roku był remis 1-1, a w 2012 roku goście z Bukowca wygrali 2-1. Pora na rewanż za tamto spotkanie. Jesienią Orkan wygrał w Bukowcu po dobrym spotkaniu 4-2. 

Orkan ma wielką stratę do miejsc premiowanych awansem i brażami, ale nadal liczy się w walce. Wiele może się jeszcze zadzryć, bowiem już w tej kolejce dojdzie do bezpośredneigo starcia głównych pretendentów do Klasy Okręgowej czyli Lipna i Dyskobolii. Ktoś z wielkiej dwójki na pewno straci punkty, a Orkan musi zwyciężyć, żeby mieć jeszcze szanse na wywlaczenie choćby drugiej lokaty. 

.

Orkan Konarzewo - Korona Bukowiec

Stadion Gminny w Konarzewie, sobota, godz. 17.00.

Zaparszamy !!!

 Powrót