Zapowiedź 22. kolejki

Konarzewianie zagrają kolejny mecz z drużyną z dolnej części tabeli, ale nikt w Konarzewie nie wierzy, że to będzie łatwe spotkanie. Naprzeciw nas stanie zespół Tęczy Skrzynki, który zawsze potrafił mobilizować się na mecze z Orkanem.

Tęcza Skrzynki zrobiła w tej rundzie niemal wszystko, żeby spaść do niższej klasy rozgrywkowej. Przegrali arcyważne mecze z Dębem Bolewice, Koroną Bukowiec i Tornadem Trzebaw. W tych spotkaniach trzeba było puinktować, żeby myśleć o utrzymaniu. Tymczasem wiosną Tęcza zdobyła zaledwie trzy punkty i nie poprawiła swojego mizernego dorobku, na który pracowała również w rundzie jesiennej. To wszystko sprawia, że nasi rywale ze Skrzynek są dziś niemal pewnym kandydatem do spadku, bo strata do bezpiecznej pozycji to już 14 punktów, a do zdobycia pozostało tylko 18 oczek. Niewiele tu znaczy potencjał drużyny, który w przypadku ekipy Tęczy jest na pewno większy niż choćby Piasta Jabłonna, Wichera Strzyżewo czy Tornada Trzebaw. Potencjał trzeba jeszcze udokumentować na boisku i wygrywać, a to Tęczy w tym sezonie się nie udawało. W zasadzie nie ma już ratunku dla ekipy Tęczy i jedyne o co pozostaje grać piłkarzom ze Skrzynek to honor.

Prosta kalkulacja matematyczna niemal nie dlje szans zespołowi ze Skrzynek, ale to nie znaczy, że nasi najbliżsi rywale zrezygnują z walki. Mecz z Orkanem Konarzewo ma dodatkowy wymiar, niemal derbowy, przesycone podtekstami i wzajemnymi historycznymi zależnościami. Stąd zawsze ciężko nam się grało z drużyną Tęczy i niezależnie od jej miejsca w tabeli mieliśmy z nią spore problemy. W poprzednim sezonie w Skrzynkach straciliśmy pozycję barażową przegrywając 1-3. Ta strata punktów odebrała nam później szanse na awans. W tym sezonie również nie radziliśmy sobie z piłkarzami z Gminy Stęszew. Jesienią wymęczyliśmy remis 1-1 zapewniając sobie gola w doliczonym czasie gry. Przykro to przyznać, ale Tęcza należy do zespołów z którymi nie umiemy grać.

Dziś stajemy do rywalizacji z Tęczą Skrzynki w charakterze trzeciej drużyny A-klasy z kilkupunktową stratą do pozycji barażowej. Na papierze jestęmy drużyną lepszą, ale już wiemy, że będzie to bardzo trudno udokumentować na kameralnym obiekcie w Skrzynkach. Dużo zależy od przebiegu meczu. Jeżeli to my pierwsi strzelimy gola możemy to spotkanie spokojnie wygrać. Gdybyśmy stracili jako pierwsi bramkę - to może uskrzydlić gospdarzy i wnieść nerwowość w poczynania Orkanu. Jak będzie przekonamy się już wkrótce. 

 .

Tęcza Skrzynki - Orkan Konarzewo

Boisko wiejskie w Skrzynkach, sobota, 18 maja, godz. 17.00

Zapraszamy !

 Powrót