Ptaszkowo zdobyte

Orkan wygrał wyjazdowe spotkanie z LSS Gminy Grodzisk Wielkopolski 2-0. Konarzewianie nadal utrzymują się w czołówce A-klasy, choć do pierwszego Lipna Stęszew tracą aż siedem punktów.

Pierwsza połowa spotkania w Ptaszkowie była raczej nudna. Niewiele działo się przy bramkach obu ekip, wiele było walki w środku pola. Nasz bramkarz raz został zmuszony do interwencji po strzale z dalszej odległości zawodnika gospodarzy. Po naszej stronie nie odnotowano żadnych godnych opisania sytuacji. Nic więc dziwnego, że pierwsza połowa zakończyła się wynikiem bezbramkowym, który w pełni oddawał boiskowe wydarzenia. 

Druga odsłona niedzielnego pojedynku była już ciekawsza, a to za sprawą goli, które zdobył Orkan Konarzewo. Od pierwszej minuty drugiej połowy konarzewianie znacznie podkręcili tempo. W 64 min. skuteczną akcję przeprowadził Jakub Kawończyk z Przemysławem Babijówem. Ten pierwszy podawał, drugi wpakował piłkę do siatki i prowadziliśmy 1-0. Niekorzystny wynik trochę rozsierdził gospodarzy, którzy próbowali szybko doprowadzić do wyrównania - nie mieli jednak wystarczających do tego argumentów. W 78 min. celnie z rzutu wolnego uderzył Mateusz Leśny i zdobył bramkę na 2-0. To odebrało chęci do gry drużynie z Ptaszkowa, która pogodziła się z porażką i do końca nie zagroziła już bramce strzeżonej przez Adama Plucińskiego - tegorocznego maturzystę, któremu życzymy powodzenia w zbliżających się egzaminach.

Punkty straciły inne zespoły z czołówki A-klasy. Dsykobolia tylko zremisowała z TS Gminy Kamieniec 0-0, Inter Zdrój również zdobył tylko jeden punkt w rywalizacji z Huraganem Łomnica. W spotkaniu na szczycie Lipno Stęszew pokonało Orła Granowo 4-1.

 .

Stadion Ośrodka Kultury i Sportu w Ptaszkowie, 5 maja 2013 r., godz. 11.00

LSS Gminy Grodzisk Wielkop. - Orkan Konarzewo 0-2 (0-0)

0-1   Babijów Przemysław (64 min.)

0-2   - wolny   Leśny Mateusz (78 min.)

 .

Protokół meczowy:

55 min. - zmiana: Jakub Budziński → Damian Ciesielski

89 min. - zmiana: Jakub Kawończyk → Artur Karaszewski

86 min. - zmiana: Rafał Szymczak → Mouhsin Nassir Ali

89 min. - zmiana: Krystian Śmiglak → Hubert Jadowski

 .

{ARTYKUL_FM gs="1" ko="20" ze="1"}

 .

 Powrót