Zapowiedź 20. kolejki

W 20. kolejce spotkań Orkan zagra wyjazdowe spotkanie z LSS Gminy Grodzisk Wielkopolski. Z tym rywalem na boisku w Ptaszkowie nie wygraliśmy jeszcze nigdy.

Od 2009 roku na boisku w Ptaszkowie gramy po kilka razy w roku. W roli gospodarza występują tam niemal wszystkie drużyny z Gminy Grodzisk Wielkopolski m.in. Dyskobolia, LSS Gminy i ostatnio Inter Zdrój. W ostatnich latach ze wszystkimi rywalami na boisku w Ptaszkowie wygraliśmy zaledwie 1 raz (Dyskobolia 3-1), 4 razy remisowaliśmy i ponieśliśmy jedną porażkę (LSS Gminy 1-2). Jeśli chodzi o bilans meczów z LSS Gminy to wygląda on następująco 0-3-1, w tym w trzech ostatnich pojedynkach remisy: 1-1, 1-1, 2-2. Ta tendencja pokazuje nasz patent na remisowanie pojedynków z rywalami z Ptaszkowa.

LSS Gminy Grodzisk Wielkopolski od kilku sezonów jest solidnym zespołem środka tabeli. Na awans nie ma większych szans, ale też ma sporą przewagę na strefą spadkową. Nie inaczej jest w tym sezonie. LSS Gminy z dorobkiem 27 punktów zajmuje miejsce siódme. Do końca sezonu pozostało osiem kolejek a nasi najbliżsi rywale już w zasadzie o nic nie poza honorem nie grają. O honor warto jednak powalczyć i dlatego konarzewianie nie mogą spodziewać się, że rywale położą się na boisku bez zaangażowania.

Orkan wciąż liczy się w walce o miejsca premiowane awansem i barażami. Porażka z Orłem Granowa znacznie nas oddaliła od prowadzącej dwójki i obniżyła nasze szanse. Te jednak ciągle są i dopóki będą piłkarze z Konarzewa muszą wygrywać, a także liczyć na potknięcia głównych konkurentów. Pełni wiary w komplet punktów, orkanowcy wyruszają na mecz z LSS Gminy Grodzisk Wielkopolski. Zagramy na wyjeździe, ale Orkan lubi w tym sezonie grać na obcych boiskach. Od 8 września nie przegraliśmy na wyjeździe i liczymy, że dobra passa zostanie podtrzymana w niedzielę.

Zapowiada się interesujący mecz. Zapraszamy na Stadion Ośrodka Kultury i Sportu w Ptaszkowie, w niedzielę, o godz. 11.00.

 

 Powrót