Zapowiedź 19. kolejki

W długi weekend majowy Orkan zagra z Wicherem Strzyżewo, który nie ma najlepszej wyników w rundzie wiosennej. Konarzewianie muszą to spotkanie wygrać.

Właściwie to pierwszy w tym roku mecz Orkanu z zespołem z dolnej części tabeli. Do tej pory Orkan grał mecze wyłącznie z potentatami A-klasowych rozgrywek i w trzech spotkaniach zgromadził siedem punktów, co można uznać za umiarkowanie dobry wynik. Z zespołami z czołówki zawsze jednak grało nam się lepiej niż z walczącymi o utrzymanie. Teraz przyjdzie nam się zmierzyć nie tylko z przeciwnikiem, ale i z rolą faworyta.

W rundzie wiosennej Wicher wygrał jeden mecz i trzy razy przegrywał m.in. ważne spotkania z Tornadem Trzebaw (1-2) i Tęczą Skrzynki (1-3). Te mecze mogą mieć decydujący wpływ na końcowy układ dolnej części tabeli. Wicher niebezpiecznie zbliżył się do strefy spadków. Ma nad nią tylko dwa punkty przewagi, a do końca rozgrywek jeszcze wiele kolejek. Dodatkowo, trzeba podkreślić że spotkania z najtrudniejszymi rywalami dopiero się zaczną. Pierwszym poważnym przeciwnikiem tej wiosny wydaje się być Orkan Konarzewo, który mimo sporej straty do prowadzącej dwójki nadal liczy się w grze o awans.

Orkan gra jak na sinusoidzie. Po dobrym meczu z Huraganem Łomnica (3-0) przyszła niewytłumaczalna klęska z Orłem Granowo (0-4), a następnie znów dobra gra i remis z liderem Dyskobolią Grodzisk Wielkopolski (2-2). Wpadka z zespołem z Granowa kosztowała nas bardzo wiele, przede wszystkim powiększyła się strata punktowa do miejsca barażowego, które wydawało się realnym celem w tym sezonie. Wiele jeszcze może się zdarzyć i straty punktów mogą spotkać również naszych rywali dlatego teraz musimy skupić się na kolejnych spotkaniach. Najbliższe z nich już w środę z Wicherem Strzyżewo. Cel postawiony przed piłkarzami z Konarzewa jest jasny - zwycięstwo. Musimy takie mecze wygrywać, żeby liczyć się jeszcze w walce o awans.

Zapraszamy na miłe uatrakcyjnienie długiego weekendu w Konarzewie. Mecz pomiędzy Orkanem i Wicherem zostanie rozegrany na lokalnym stadionie, w środę, o godz. 15.00.

 

 Powrót