Zapowiedź 18. kolejki

Kilka dni temu Orkan doznał bolesnej klęski o której trudno zapomnieć, a tymczasem czeka nas arcyważny i trudny mecz z potentatem ligowych rozgrywek - Dyskobolią Grodzisk Wielkopolski. Nasi rywale na boisku przegrali tylko jeden mecz.

Mimo iż w oficjalnej tabeli A-klasy przy nazwie drużyny Dyskoboli Grodzisk Wielkopolski widnieją trzy porażki, tak naprawdę nasi najbliżsi rywale przegrali w lidze tylko raz. Pozostałe dwie przegrane zostały rozdzielone przy zielonym stoliku Wydziału Gier WZPN (m.in. z Tornadem Trzebaw - na boisku 10-1 i z LSS Gminy Grodzisk Wielkop. - na boisku 4-0). Gdyby nie te nadzwyczajne straty punktów grodziszczanie byliby dzisiaj zdecydowanym liderem z kilku punktową przewagą nad resztą stawki. Jedynym zespołem, który znalazł receptę na Dyskobolię był lokalny rywal - Inter Zdrój, który pokonał ich w Ptaszkowie 1-0.

Szczególnie doskonałe wyniki Dyskoboli świadczą o ich wielkim potencjale i poważnych aspiracjach sięgających awansu do Klasy Okręgowej. Nie przypadkowo nasi najbliżsi rywale są dziś liderem A-klasy i uchodzą za niemal pewnego kandydata do awansu, szczególnie, że wiosną nie stracili jeszcze punktów, a ich najgroźniejsi rywale tak (m.in. Lipno i Orkan). Orkan będzie się teraz starał pokrzyżować nieco plany graczom z Grodziska Wielkopolskiego.

Orkan jest zdruzgotany po kompromitującym blamażu z Orłem Granowo 0-4. Fakt, że nie zasłużyliśmy na aż tak dotkliwą porażkę nie zmienia faktu, że strata punktów w takim stylu boli i to bardzo. Najlepsza metoda, żeby zapomnieć o środowym meczu jest zdobycie punktów na boisku głównego rywala do miejsca w Klasie Okręgowej. Nie będzie to łatwe zadanie i piłkarze z Konarzewa są w pełni tego świadomi, ale kto nie próbuje ten niczego nie zyskuje. Wiemy, że potrafimy grać w spotkaniach o stawkę i nieraz przekonywaliśmy się, że lepiej nam to wychodzi niż konfrontowanie się z rolą faworyta. W Ptaszkowie z Dyskobolią już wygrywaliśmy w poprzednim sezonie 3-1. Powtórzenie tamtego wyniku będzie niezwykle trudne, ale też mobilizacji i sportowej złości nie powinno piłkarzom z Konarzewa zabraknąć.

Zapraszamy na spotkanie z liderem A-klasy, dwukrotnym Wicemistrzem Polski, dwukrotnym zdobywcą Pucharu Polski - Dyskobolią Grodzisk Wielkopolski w sobotę, o godz. 14.00 na Stadionie Ośrodka Kultury i Sportu w Ptaszkowie.

 Powrót