Trzy ciosy - Huragan wypunktowany

Orkan Konarzewo wygrał pewnie z Huraganem Łomnica 3-0, mimo iż kończył mecz w dziesiątkę. W składzie drużyny z Konarzewa zadebiutował urodzony w Kenii piłkarz.

W pierwszych dziesięciu minutach spotkania Orkan osiągnął znaczną przewagę w środku pola i wypracował sobie kilka ciekawych akcji z których najgroźniejsza była ta, kiedy w sytuacji sam na sam znalazł się Rafał Szymczak, jednak miał zbyt mało wolnej przestrzeni żeby oddać celny strzał. Później spotkanie się wyrównało, ale nadal bardziej oczywiste sytuacje stwarzali sobie piłkarze z Konarzewa. W 20 min. w polu karnym gości zakotłowało się po płaskim, silnym dośrodkowaniu Jakuba Budzińskiego. Kilka minut później minimalnie niecelny strzał oddał Jakub Kawończyk. W 34 min. wreszcie mogliśmy cieszyć się z prowadzenia. Dobre dośrodkowanie z lewej strony boiska wykorzystał Krystian Śmiglak strzelając swojego pierwszego po półrocznej przerwie gola dla konarzewskiej drużyny. Do końca pierwszej połowie goście z Łomnicy nie zdołali odpowiedzieć na tą bramkę. Spora w tym zasługa dobrze funkcjonującej linii obronnej.

W drugiej połowie dość szybko strzeliliśmy gola, który dał nam spokojny wynik. Autorem bramki był ponownie Krystian Śmiglak, a asystę zaliczył Jakub Kawończyk. Po tym ciosie zespół z Łomnicy zagrał ambitniej i odważniej, ale wszystkie ich akcje kończyły się na naszym dobrze dysponowanym bramkarzu. W połowie drugiej części gry goście zupełnie stracili ochcotę do gry po ładnej bramce Jakuba Kawończyka, który oddał efektowny strzał z drugiej linii. Bilans meczu wyszedłby bardzo naplus gdyby nie bezmyślna czerwona kartka dla Mateusza Leśnego (w wyniku dwóch żółtych), przez to nasz zawodnik nie zagra z Orłem Granowo.

Wydarzeniem meczu był debiut pierwszego w historii konarzewskiej piłki nożnej czarnoskórego piłkarza - Mouhsin'a Nassir'a Ali. Pochodzący z Kenii zawodnik pojawił się na placu gry w drugiej połowie i zabłysnął jedną z indywidualnych akcji. Życzymy mu wiele satysfakcji z gry i wielu sukcesów.

.

Stadion Gminny w Konarzewie, 20 kwietnia 2013 r., godz. 17.00

Orkan Konarzewo - Huragan Łomnica 3-0 (1-0)

1-0   Śmiglak Krystian (34 min.)

2-0   Śmiglak Krystian (47 min.)

3-0   Kawończyk Jakub (59 min.)

.

Żółte kartki:    Leśny Mateusz (2x)   Czerwone kartki:   Leśny Mateusz za dwie żółte (79 min.)

.

Zagrali:

Bramkarz: Pluciński Adam

Obrońcy: Schoen Wojciech, Różewski Andrzej, Karaszewski Artur, Adamczak Krzysztof

Pomocnicy: Budziński Jakub (65 min. - Jabłoński Adam), Ciesielski Damian, Kawończyk Jakub (90 min. - Karaszewski Patryk), Leśny Mateusz (79 min.)

Napastnicy: Szymczak Rafał (75 min. - Ali Mouhsin Nassir), Śmiglak Krystian (86 min. - Ciesielski Emilian)

Rezerwowi:

Węglewski Robert, Schoen Krzysztof, Jadowski Hubert

 

 Powrót