Zapowiedź 17. kolejki

W siedemnastej kolejce spotkań czeka nas kolejny trudny mecz z zespołem z czołówki - Huragan Łomnica. Nasz najbliższy rywal to spadkowicz z Klasy Okręgowej, który na boisku w Łomnicy wygrał z naszym zespołem 2-1.

W 2008 roku oba zespoły wywalczyły awans do A-klasy i spotkały się w grupie trzeciej rozgrywek na tym poziomie. W dwóch pierwszych sezonach to Orkan był bliżej awansu, ale ostatecznie go nie wywalczył. W trzecim sezonie Huragan Łomnica zaskoczył wszystkim efektywnym stylem gry i dzięki licznym wygranym na swoim kameralnym boisku zajął drugie miejsce w lidze uprawniające do gry w barażach. W rywalizacji barażowej Huragan pozostawił w pokonanym polu Polonię Poznań i Kłosa Gałowo i wywalczył historyczny awans do okręgówki. Zderzenie z rzeczywistością rozgrywek na wyższym poziomie okazało się bolesne i już po jednym sezonie w Klasie Okręgowej łomniczanie zanotowali spadek z przedostatniego miejsca. Orkan w tym czasie grał w A-klasie i bezskutecznie próbował wywalczyć awans i powrót do okręgówki po 13 latach przerwy.

W tym sezonie Orkan i Huragan zajmują miejsca w ścisłej czołówce A-klasy. W poprzedniej kolejce zamieniły się miejscami. Orkan awansował na trzecią lokatę bo wygrał w Stęszewie 1-0. Huragan spadł na czwarte miejsce po porażce z Koroną Bukowiec 1-2. Mimo to różnice w zdobyczach punktowych czterech pierwszych zespołów są minimalne i do końca sezonu wiele może się jeszcze zmienić. W zbliżającym się meczu będzie o co walczyć.

Orkan podbudowany zwycięstwem w Stęszewie chce w końcu zacząć regularnie wygrywać na swoim boisku. W poprzedniej rundzie mieliśmy z tym wyraźne problemy (wygraliśmy tylko dwa mecze domowe). Z Huraganem Łomnica nigdy nie gra się jednak łatwo. Ostatni raz wygraliśmy z tą drużyną w 2010 roku gromiąc ich w Konarzewie 4-0. Później było już tylko gorzej i przeważnie traciliśmy wiele punktów w rywalizacji z tą ekipą. Pół roku temu również nie sprostaliśmy wymagającemu rywalowi i na specyficznym boisku w Łomnicy przegraliśmy 1-2, mimo że po pierwszej połowie prowadziliśmy.

W najbliższym spotkaniu w zespole Orkanu nie wystąpi kilku zawodników z pierwszego składu, wierzymy jednak że liczni zawodnicy rezerwowi udźwigną ciężar występu w tak ważnym pojedynku. Spotkanie zostanie rozegrane na Stadionie Gminnym w Konarzewie, w sobotę, o godz. 17.00. Zapraszamy na pierwszy tej wiosny mecz na lokalnym boisku.

 Powrót