Udana inauguracja na boisku lidera

W pierwszym meczu po przerwie zimowej Orkan Konarzewo pokonał Lipno w Stęszewie 1-0. Spotkanie było wyrównane, ale konarzewianie stworzyli sobie więcej groźnych okazji i cieszą się z trzech punktów.

To było interesujące i zacięte widowisko. Początek rywalizacji należał do Orkanu, który zdominował środkową strefę boiska i próbował przeprowadzić skuteczny atak. W 5 min. niewiele brakowało, żebyśmy zdobyli gola po błędzie bramkarza drużyny ze Stęszewa, który nieumiejętnie wypuścił piłkę przed siebie. W 27 min. silny strzał z rzutu wolnego oddał Mateusz Leśny, ale piłka obiła spojenie słupka z poprzeczką. W końcówce pierwszej połowy szala optycznej przewagi przechyliła się nieco na stronę drużyny ze Stęszewa. Lipno stworzyło kilka akcji, po których mogła paść bramka, ale obrońcy Orkanu wyszli z sytuacji obronną ręką.

Po zmianie stron sytuacja wyglądała tak jak w pierwszej połowie. Znów atakował Orkan i coraz częściej gościł w polu karnym Lipna. Konarzewianie przeważali nad graczami ze Stęszewa szczególnie umiejętnościami technicznymi. W 60 min. padła pierwsza i jak się później okazało jedyna bramka tego spotkania. Adam Jabłoński udanie przelobował bramkarza. Spodziewaliśmy się, że to może być spotkanie jednego gola, ale później mieliśmy jeszcze szanse na podwyższenie wyniku. Mateusz Leśny chciał skopiować sytuację z 60 min. ale jego lobowany strzał przeszedł nad poprzeczką. W sytuacji sam na sam pomylił się Jakub Kawończyk. Pod koniec meczu wiele było emocji, bowiem Lipno dążyło do wyrównania. Na szczęście Orkan skutecznie się bronił i dzięki zaangażowaniu obrońców i dobrze interweniującego bramkarza wywiózł cenne punkty z boiska dotychczasowego lidera. Jest to szczególnie ważne w kontekście końcowego kształtu A-klasowej tabeli.

.

Stadion Miejski w Stęszewie, 13 kwietnia 2013 r., godz. 16.00

Lipno Stęszew - Orkan Konarzewo 0-1 (0-0)

0-1 Jabłoński Adam (60 min.)

.

Żółte kartki: ---

Czerwone kartki: ---

.

Zagrali:

Bramkarz: Pluciński Adam

Obrońcy: Różewski Andrzej, Karaszewski Patryk, Adamczak Krzysztof (zmiana - Jadowski Hubert)

Pomocnicy: Budziński Jakub, Kawończyk Jakub, Babijów Przemysław (zmiana - Jabłoński Adam), Ciesielski Damian (zmiana - Ciesielski Emilian), Leśny Mateusz

Napastnicy: Szymczak Rafał, Śmiglak Krystian

Rezerwowi:

Kurowski Patryk (bramkarz), Michalski Przemysław, Ali Muhsin Nassir, Ludwiczak Łukasz (bramkarz)

.

 Powrót