Zapowiedź 16. kolejki

Wreszcie wracamy na ligowe boiska. Po przedłużającej się zimie zaczynamy od "wysokiego C" i od razu gramy z liderem na jego boisku. Orkan ma szansę dogonić Lipno, stęszewianie mogą odskoczyć na bezpieczną przewagę punktową.

To była długa przerwa zimowa trwająca od początków listopada. Jeszcze kilka dni temu nie było wiadomo czy mecz z Lipnem odbędzie się w planowym terminie. Na szczęście "eksplozja wiosny" pozwoli na rozegranie tego spotkania, które zawsze należało do najciekawszych meczów A-klasowych w naszej grupie.

Atmosfera derbowego pojedynku powinna wpłynąć na podwyższone zaangażowanie piłkarzy w tym meczu. Dodatkową mobilizacją jest fakt, że oba zespoły zajmują czołowe miejsca w lidze i liczą się w walce o awans. Stęszewianie wykorzystali dobrą jesienną passę i z dorobkiem 29 punktów są liderami A-klasy. Na plecach czują jednak oddech konkurencji w postaci Dyskobolii Grodzisk Wielkopolski, Huraganu Łomnica i Orkanu Konarzewo. Orkan jest czwarty i nie zrezygnował jeszcze z awansu. Minimalna strata punktowa do lidera, wynosząca pięć punktów, może być zmniejszona już w sobotnim pojedynku. Z drugiej strony, w przypadku zwycięstwa Lipna, strata ta może powiększyć się aż do ośmiu oczek. Najbliższa konfrontacja ma dla obu zespołów znaczenie strategiczne.

W zespole Orkanu panuje atmosfera twórczej motywacji. Chyba wszyscy piłkarze nie mogli się już doczekać powrotu na ligowe boiska. Do dyspozycji trenera są niemal wszyscy piłkarze, choć trzeba zaznaczyć że kontuzję nadal leczy Maciej Przymusiak i nie zagra w kilku inauguracyjnych kolejkach. Pozostali zawodnicy klubu z Konarzewa są świadomi jaka szansa otwiera się przed nami w tym sezonie i zdają sobie sprawę, że trzy pierwsze pojedynki (Lipno, Huragan, Dyskobolia) będą kluczowe dla ostatecznego kształtu tabeli. Wspomniane trzy mecze pokażą w jakim miejscu jesteśmy i jaka jest nasza forma. Orkanowi brakuje trochę ogrania na trawiastych boiskach, bowiem w tym roku piłkarze z Konarzewa grali wyłącznie na boiskach ze sztuczną nawierzchnią.

W historii pojedynków pomiędzy Orkanem i Lipnem sporo było zaciętych pojedynków obfitujących w wiele goli. W ostatnich trzech spotkaniach padały wyniki remisowe, po 1-1. Pół roku temu w Konarzewie Orkan przegrywał z Lipnem po pierwszej połowie, a po przerwie gola na wagę punktu zdobył Jakub Budziński.

Mecz na Stadionie Miejskim w Stęszewie (ul. Trzebawska), w sobotę, o godz. 16.00. Zapraszamy wszystkich sympatyków na pierwszy oficjalny mecz Orkanu tej wiosny.

 Powrót