Wiele okazji, jeden gol

Orkan Konarzewo znów nie zachwycił, ale zgarnął komplet punktów bo pokonał Dęba Bolewice 1-0. Konarzewianie zmarnowali wiele bramkowych okazji. Jedynego gola zdobył Rafał Szymczak.

Orkan dość szybko opanował sytuacje na boisku i stosunkowo szybko objął prowadzenie. Już w 16 min. gola zdobył Rafał Szymczak. Niestety, konarzewianie nie po raz pierwszy, po strzelonej bramce zamiast pójść za ciosem cofnęli się do obrony. Stworzyło to większe pole do popisu dla graczy Dębu Bolewice, którzy próbowali atakować. Ataki te były jednak nieporadne, podobnie jak kontrakacje ze strony Orkanu. Oba zespoły grały bardzo chaotycznie, tak jakby nie chciało im się rozgrywać spotkania w tą wietrzną pogodę. Pokaz obustronnej nieudolności zakończył sędzia, który odgwizdał koniec pierwszej połowy.

W drugiej odsłonie meczu sytuacja niewiele się zmieniła, choć trzeba przyznać, że konarzewianie dużo częściej groźnie kontratakowali i kilka razy byli bliscy szczęścia. Najlepszą okazję do podwyższenia wyniku miał Rafał Szymczak, ale po jego strzale piłka odbiła się od poprzeczki. Kilka sytuacji sam na sam zmarnował Hubert Jadowski, którego wejście na boisko spowodowało spore zamieszanie pod bramką Dębu. Swoje szanse na dobry strzał mieli też Damian Ciesielski i Adam Jabłoński, ale ich uderzenia w dogodnych okazjach lepiej pozostawić bez komentarza. Przez większość meczu Dąb próbował budować atak pozycyjny, ale nie przynosiło to efektu i w zasadzie pod naszą "kastą" niewiele się działo, a Łukasz Ludwiczak marzł w bramce.

Do ostatniej minuty wynik nie uległ zmianie i konarzewianie zdobyli komplet punktów. Zdobycz to o tyle cenna, że przybliża nas do czołówki zespołów A-klasowych, ponieważ w meczu na szczycie pomiędzy Huraganem Łomnica i Dyskobolią Grodzisk Wielkopolski odnotowano bezbramkowy remis. Zajmujemy więc czwarte miejsce w tabeli i cztery punkty tracimy do lidera.

Stadion Gminny w Konarzewie, 27 października 2012 r., godz. 15.00

Orkan Konarzewo - Dąb Bolewice 1-0 (1-0)

1-0 Szymczak Rafał (16 min.)

Żółte kartki: Przymusiak Maciej

Czerwone kartki: zawodnik Dębu Bolewice za dwie żółte (86 min.)

Zagrali:

Bramkarz: Ludwiczak Łukasz

Obrońcy: Schoen Krzysztof, Schoen Wojciech, Węglewski Robert, Przymusiak Maciej

Pomocnicy: Jabłoński Adam (55 min. - Jadowski Hubert), Kawończyk Jakub, Babijów Przemysław, Ciesielski Damian, Budziński Jakub (86 min. - Karaszewski Patryk)

Napastnik: Szymczak Rafał

Rezerwowi:

Kurowski Patryk (bramkarz), Jezierski Jakub, Jadowski Bartosz, Michalski Przemysław

.

 Powrót