Zapowiedź 10. kolejki

W dziesiątej kolejce A-klasy Orkan Konarzewo zagra z Koroną Bukowiec, z którą sąsiaduje w tabeli. Areną pojedynku będzie boisko w Bukowcu, gdzie każdemu przyjezdnemu zespołowi gra się trudno.

Korona Bukowiec i Orkan Konarzewo to A-klasowcy z największymi tradycjami sportowymi, których początki datuje się na czasy międzywojenne. Oba zespoły, na przestrzeni lat, rozgrały między sobą wiele zaciętych meczów. Nie inaczej było ostatnio. W poprzednim seoznie Korona była jedyną drużyną która zdołała wygrać (2-1) na stadionie w Konarzewie. Orkan zrewanżował się pół roku później i zwyciężył 2-0 w Bukowcu. To zwycięstwo dobrze wróży przed najbliższym pojedynkiem, który również zostanie rozgrany na terenie Gminy Nowy Tomyśl. Nie będzie to jednak łatwe spotkanie.

Na stadionie w Bukowcu niewiele drużyn zdobywa punkty. Korona to dobry, solidny zespół, który czasami miewa gorsze dni. Bardzo podobnie sprawa ma się w przypadku Orkanu. Nic więc dziwnego, że oba zespoły spotkały się w środku ligowej tabeli i oba mają po 15 punktów. Niedzielny mecz pokaże kto jest lepszy i kto znacznie przybliży się do czołówki A-klasy.

Orkan fatalnie spisał się w meczu z Tęczą Skrzynki. Remis z ostatnią drużyną ligi nie może cieszyć, tym bardziej, że został wywalczony w doliczonym czasie gry. Po spotkaniu posypało się kilka poważniejszych słów, które mają zmotywować zawodników Orkanu do intensywniejszej pracy i większego zaangażowania. W ostatnich meczach bardzo tego brakowało. Konarzewscy kibice liczą, że orkanowcy w końcu pokażą walkę i determinacje. Bo przegrywać można, ale tylko wtedy jeśli się wie że zrobiło wszystko żeby przeciwnika pokonać.

Mecz na Stadionie Gminnym w Bukowcu zostanie rozgrany w niedzielę, o godz. 15.00.

 Powrót