Zapowiedź 9. kolejki

Orkan Konarzewo w najbliżśzą sobotę zagra z Tęczą Skrzynki, w pojedynku który od kilku lat uzyskał status małych derbów. Nasi rywale zajmują na razie ostatnie miejsce w tabeli.

To dość paradoksalne stwierdzenie, ale Tęcza Skrzynki zajmuje ostatnie miejsce w tabeli, mimo że nie jest najgorszym zespołem rozgrywek. Oficjalnie nasi najbliżsi rywale zdobyli w tym sezonie jeden punkt, ale gdyby nie rostrzygnięcia przy zielonym stoliku mieliby tych punktów pięć. Niestety, Tęcza podpadła WZPNowi tym, że w ich składzie pojawiał się nieuprawniony do gry zawodnik. Wyniki zostały zweryfikowane, a Tęcza stała się czerwoną latarnią grupy trzeciej A-klasy.

Pomimo niskiej pozycji w tabeli Tęcza to bardzo groźny i nieobliczalny zespół. W składzie drużyny ze Skrzynek jest kilku piłkarzy, którzy posiadają ciekawe umiejętności mogące przesądzić o losach pojedyńczych meczów. Sporym problemem zawodników z Gminy Stęszew jest niestałość formy. Tęcza potrafi przeplatać dobre mecze, bolesnymi porażkami. W tym seoznie Tęcza umie mobilizować się na mecze ważne. W dwóch dotychczasowych derbach jeszcze nie przegrała: z Lipnem remis 1-1 i z Tornadem zwcyięstwo 4-0. Fakt, że później te punkty zostały im odebrane, ale tęczowi pokazali spory potencjał i ochotę do gry. Mecz z Orkanem Konarzewo jest dla Tęczy równie ważny co spotkania derbowe z Lipnem i Tornadem i dlatego możemy spodziewać się trudnej przeprawy.

Orkan Konarzewo niemile wspomina ostatni mecz z Tęczą Skrzynki. Konarzewianie, walczący o Klasę Okręgową, przegrali w Skrzynkach 1-3 i stracili szanse na awans. Pora na rewanż za tamten pojedynek. Boisko w Konarzewie nie sprzyja zaowndikom Tęczy. Przegrali tu cztery ostatnie pojedynki (1-2, 1-3, 0-1 z Orkanem i gościnnie 1-3 z Lipnem Stęszew). Oby konarzewianie potrafili wykorzystać atut wałsnego boiska i podtrzymać korzystną serię meczów bez straty punktów. W czołówce tabeli panuje niemały ścisk, dlatego kolejne zdobycze mogą tylko przybliżąć orkanowców do prowadzących Lipna Stęszew i Huraganu Łomnica.

Zapraszamy na ciekawie się zapowiadający mecz piłkarski na Stadionie Gminnym w Konarzewie, w sobotę, o godz. 15.00.

 Powrót