Zapowiedź 8. kolejki

Tornado Trzebaw będzie rywalem Orkanu Konarzewo w ósmej kolejce spotkań A-klasy poznańskiej. Nasz najbliższy przeciwnik to beniaminek tegorocznych rozgrywek.

Tornado Trzebaw to klub, z którym wielokrotnie rywalizowaliśmy na różnych poziomach ligowych. Po raz ostatni w B-klasie w sezonie 2007/08. Orkan powstawał wtedy niczym feniks z popiołów i po kilku latach banicji powracał do rozgrywek, Tornado stało nad przepaścią i nie zdołało skończyć tego sezonu rezygnując z rundy rewanżowej. We wrześniu 2007 roku rozegraliśmy ostatni mecz w Trzebawiu, który Orkan wygrał 2-0. Wcześniej bywało różnie, choć mecze konarzewsko-trzebawskie zazwyczaj kończyły się zwycięsko dla nas, nie rzadko w dużym rozmiarze wyniku. Wyjątek stanowił sezon 2003/04, kiedy beniaminek z Trzebawia dwukrotnie wygrał z dogorywającym Orkanem 5-2 i 3-1. Mamy jednak nadzieję, że tamte kompromitujące spotkania już się nie powtórzą.

Realia dzisiejszej A-klasy jednozancznie wskazują na Orkan Konarzewo jako faworyta najbliższego pojedynku. Konarzewianie mają większe doświadczenie w A-klasie i od kilku lat znajdują miejsce w czołówce tabeli. Ten sezon zaczął się przeciętnie, ale konarzewianie powoli wychodzą na prostą. Ostatnie dwa pojedynki to pewne zwycięstwa nad Wicherem Strzyżewo (3-1) i LSS Gminy Grodzisk Wielkopolski (3-1). To napawa spokojem, ale buduje również pewność siebie, której brakowało na początku sezonu.

Miejsce w tabeli zespołu Tornada Trzebaw nie skazuje go jednoznacznie na porażkę w meczu z Orkanem. Trzebaiwanie mają sześć punktów, a dzięki kolejnemu walkowerowi mogą ich mieć nawet dziewięć. Od początku sezonu zespół z Trzebawia jest największym beneficjentem darmowych punktów w całej grupie trzeciej A-klasy. Tornado otrzymało 3-0 od WZPN w przegranym 1-10 meczu z Dyskobolią, do tego może dojść jeszcze jeden walkower w spotkaniu z Tęczą Skrzynki, też kompromitująco przegranym 0-4. W pełni sprawiedliwe zwycięstwo trzebaiwanie zaliczyli w meczu z Dębem Bolewice (3-1) i ta konfrontacja pokazała potencjał naszego najbliższego rywala. Tornado jest szczególnie groźne na swoim specyficznym boisku. Nie bez znaczenie będzie również fakt prestiżu rywalizacji z Orkanem Konarzewo - rywalem, który wyjątkowo mobilizuje piłkarzy z Gminy Stęszew.

Przystępując do spotkania z Tornadem Trzebaw musimy pamiętać, że faworyci nie zawsze wygrywają. Najlepszy dowód - porażka Dyskobolii w derbowym meczu z beniaminkiem Interem Zdrój 0-1. Spotkanie na boisku wiejskim w Trzebawiu zaplanowano na niedzielę, na godz. 14.00.

 Powrót