Zapowiedź 7. kolejki

Pora na pierwsze zwycięstwo na własnym boisku. Orkan w siódmej kolejce A-klasy zagra w Konarzewie z LSS Gminy Grodzisk Wielkopolski o pierwszy komplet punktów wywalczony w charakterze gospodarza

W tym sezonie Orkan zdobył w sześciu kolejkach osiem punktów i aż siedem z nich wywalczyliśmy na wyjazdach, a tylko jeden u siebie. Nie było zbyt wiele okazji do podreperowania dorobku punktów domowych, bowiem na boisku w Konarzewie zagraliśmy tej jesieni tylko dwa mecze. Remis z Lipnem Stęszew (1-1) możemy uznać za sprawiedliwy, ale porażka z Dyskobolią Grodzisk Wielkopolski (0-1) to już mała plama na honorze, tym bardziej, że rywale dostali zwycięstwo w prezencie od naszego bramkarza. Pora wreszcie na trzy punkty wywalczone na naszym rodzimym boisku, które zawsze było dla Orkanu sporym atutem w starciu z drużynami z całej Wielkopolski.

Najbliższym rywalem będzie LSS Gminy Grodzisk Wielkopolski, klub który tradycjami nawiązuje do historii ptaszkowskiej piłki nożnej. Konarzewianie mieli okazję wiele razy rywalizować z zespołem z Ptaszkowa i te spotkania zawsze były zacięte. Od trzech sezonów LSS Gminy gra w A-klasie i przez ten czas bilans pojedynków z Orkanem wypada na remis: 1 zwycięstwo Orkanu (1-0), 4 remisy (2-2, 0-0, 1-1, 1-1), 1 zwycięstwo LSS Gminy (2-1). Cztery ostatnie pojedynki kończyły się remisami, dodajmy również że w dwóch ostatnich meczach na boisku w Konarzewie nie odnotowaliśmy bramek. Oby tym razem orkanowcy zdołali coś strzelić.

W tym sezonie LSS Gminy Grodzisk wydaje się solidnym i silnym sportowo zespołem. Ptaszkowianie szybko podnieśli się po blamażu w pierwszej kolejce (porażka w derbach z Dyskobolią 0-4) i później notowali już o wiele lepsze wyniki, które dały im łącznie 13 punktów i trzecie miejsce. Gdyby nie bolesna wpadka z Dębem Bolewice (0-2) ten dorobek byłby jeszcze pokaźniejszy. Tydzień temu LSS Gminy zremisował na własnym stadionie 1-1 z Koroną Bukowiec.

W szeregach Orkanu humory poprawiły się po ligowym zwycięstwie z Wicherem Strzyżewo 3-1, ale kilka dni później ziarnko niepewności zasiała wysoka porażka w IV rundzie Pucharu Polski na szczeblu okręgu. Przegrana 0-3 z niezrzeszonym zespołem sędziów WZPN nie przystoi klubowi z czołówki A-klasy, nawet grającemu w zmodyfikowanym składzie. Jak ta wpadka wpływnie na motywację piłkarzy podczas spotkania z LSS Gminy ? Piłkarze z Konarzewa wiele razy udowadniali, że takie ciosy działają na nich mobilizująco - oby tak było i tym razem.

Zapraszamy wszystkich kibiców na mecz A-klasy pomiędzy Orkanem Konarzewo i LSS Gminy Grodzisk Wielkopolski, który odbędzie się w sobotę, o godz. 16.00, na Stadionie Gminnym w Konarzewie.

 Powrót