Zapowiedź meczu pucharowego

W najbliższym spotkaniu rywalami Orkanu będą sędziowie. Zazwyczaj na boiku jest trzech arbitrów, ale w tym meczu będzie ich aż czternastu. Jedenastu z nich jako reprezentacja Kolegium Sędziów Poznań będzie przeciwnikiem graczy z Konarzewa w IV rundzie Pucharu Polski na szczeblu okręgu.

Ile razy denerwowała nas postawa arbitra w meczach piłki nożnej ? Ile razy sędziowie doprowadzali nas do białego szaleństwa ? Ile razy chcieliśmy im się za to zrewanżować ? Orkan Konarzewo będzie miał okazję na mały rewanż. W meczu IV rundy Pucharu Polski na szczeblu okręgu poznańskiego los przydzielił nam drużynę Kolegium Sędziów, którą tworzą arbitrowie znani z wielkopolskich boisk.

Drużyna Kolegium Sędziów ma prawo wsytartować w rozgrywkach Pucharu Polski jak każda inna drużyna amatorska nie zrzeszona ligowo. Sędziowie na razie idą jak burza i bez większych problemów przeszli dwie rundy. 29 sierpnia wygrali z KS Sarbia 5-0, a dwa tygodnie później z KS Gaj Wielki 3-1. Teraz po raz pierwszy w tych rozgrywkach trafiają na zespół A-klasowy i z pewnością jest to dla nich wyzwanie i okazja do udowodnienia, że sędzie potrafi nie tylko gwizdać, ale i dobrze grać w piłkę.

Orkan dwa tygodnie temu zadebiutował w tegorocznej edycji okręgowego Pucharu Polski i pokonał na wyjeździe Suchary Suchy Las 2-1. Ten przeciwnik wydaje się silniejszy od Kolegium Sędziów, ale to tylko chłodna kalkulacja. Bosiko pokażę kto jest lepszy, a drużyna sędziów jest nieprzewidywalna.

Orientacyjny skład drużyny Kolegium Sędziów w Pucharze Polski:

Szymon Smoczyk, Mikołaj Kłodziński, Wojciech Brenk, Łukasz Araszkiewicz, Jacek Kłodziński, Kamil Waskowski, Szymon Lizak, Marcin Nawrocki, Filip Pawlicki, Michał Waskowski, Michał Kachel, Maciej Cebulski, Łukasz Glabś, Remigiusz Lewandowski.

Spotkanie pucharowe Orkan kontra kilkunastu sędziów zostanie rozgrane na Stadionie Miejskim w Luboniu (stadion Lubońskiego KS) przy ulicy Rzecznej w środę, o godz. 16.00.

 Powrót