Wiatr nie przeszkodził w zwycięstwie

Orkan Konarzewo pokonał Wicher Strzyżewo 3-1 w wyjazdowym meczu A-klasy poznańskiej. Na płynność gry duży wpłw miał porwisty wiatr.

Mecz z Wicherem Stryżewo był dla Orkanu okazją do przełamania złej passy trwającej od wyjazdowego pojedynku z Orłem Granowo. Konarzewianie konsekwentnie spadali coraz niżej w tabeli A-klasy i wyjzad do Strzyżewa był "ostatnim dzwonkiem" na przebudzenie.

Pierwsza połowa była raczej wyrówanana, choć należy zanznaczyć że atrakcyjniejsze sytuacje podbramkowe miał Orkan. Konarzewianie prowadzili grę i pod koniec pierwszej połowy prowadzili także w wyniku. Gola na 1-0 zdobył Jakub Budziński, dla którego była to już czwarta bramka w tym sezonie. Po zmianie stron konarzewianie nadal kontrolowali przebieg boiskowych wydarzeń i dość szybko podwyższyli prowadzenie. Odbity strzał Rafała Szymczaka znalazł drogę do siatki. Było 2-0, więc Orkan powinien uspokoić grę i czekać na okazję z kontrataków. Niestety, konarzewianie nie potrafią tak grać i po raz kolejny nam i sobie o tym przypomnieli. Wicher zdobył kontaktową bramkę, która dała im "drugi oddech". Na szczęście orkanowcy dość szybko poskromili bramkowe zapędy strzyżewian i w końcówce spotkania zdobyli bramkę która ustaliła wynik spotkania. Autorem gola na 3-1 był ponownie Jakub Budziński. W drugiej połowie warty odnotowania był również strzał Macieja Przymusiaka z rzutu wolnego, który zatrzymał się na poprzeczce.

Konarzewianie zagrali lepiej, przede wszystkim skuteczniej niż w poprzednich konfrontacjach i zdobyli cenny komplet punktów podczas najdalszego meczu wyjazdowego w tej rundzie. Oby był to początek serii zdobyczy punktowych, który pozwoli nam powrócić do czołówki tabeli A-klasy poznańskiej.

Boisko wiejskie w Strzyżewie, 22 września 2012 r., godz. 16.00

Wicher Strzyżewo - Orkan Konarzewo 1-3 (0-1)

0-1 Budziński Jakub

0-2 Szymczak Rafał

1-2 bramka dla Wichera

1-3 Budziński Jakub

.

 Powrót