Zapowiedź 6. kolejki

Ostatniego dnia tegorocznego lata Orkan zagra w szóstej kolejce rundy jesiennej z Wicherem Strzyżewo. Orkanowi ostatnio się nie wiedzie i "dołuje" w ligowej tabeli, Wicher jest na dobrym czwartym miejscu.

Dokładnie rok temu obie drużyny - Wicher i Orkan nadawały tempo ligowej stawce i przewodziły w tabeli A-klasy. W 13. kolejce doszło do bezpośredniego pojedynku na boisku w Konarzewie, w którym padł remis 1-1. Jesienna rywalizacja była zacięta, ale na wiosnę oba zespoły utraciły impet i ostatecznia żadna z nich nie mogła cieszyć się z awansu. Orkan zakończył rozgrywki na miejscu trzecim, Wicher dwie pozycje niżej. W meczu rewanżowym w Strzyżewie było 0-0.

W tym sezonie Wicher rozpoczął rozgrywki bardzo przyzwoicie, choć bez fajerwerków. W pięciu spotkaniach zanotował trzy wygrane i dwie porażki. Zwycięstwa z Dębem Bolewice, Tornado Trzebaw i Tęczą Skrzynki co prawda nie powalają na kolana, ale należy też oddać Wicherowi, że takie mecze potrawi wygrywać (Orkanowi nie zawsze się to zdarza). W zeszłym tygodniu strzyżewianie nie mieli wiele do powiedzenia w starciu z Koroną Bukowiec (0-3).

Orkan od początku sezonu ma problemy z reguralnością strzelania goli. Nigdy nie było z tym większego problemu, ale też w ostatnich latach nie mieliśmy takiego kryzysu napastników jak teraz. W pierwszych pięciu kolejkach strzeliliśmy tylko 6 goli. Wystarczyło to na 5 punktów i zaledwie jedno zwycięstwo. Orkan spadł na niskie 11. miejsce w tabeli i powoli ociera się o strefę spadkową, choć styl gry wcale nie wygląda najgorzej. Potrzebny jest nam impuls - jeden pewnie wygrany mecz, który odbuduje wiarę w nasze możliwości i uruchomi serię zdobyczy punktowych. Liczymy, że przełom ma szansę nastąpić już w pojedynku z Wicherem Strzyżewo, tym bardziej, że orkanowcy są pełni sportowej złości po nieszczęsliwej wpadce z Dyskobolią Grodzisk Wielkopolski (0-1).

Mecz A-klasy pomiędzy Wicherem Strzyżewo i Orkanem Konarzewo zostanie rozgrany na boisku wiejskim w Strzyżewie, w sobotę, o godz. 16.00. Dzień później do boju ruszą trampkarze Orkanu, którzy chcą się zrewanżować za porażkę z poprzedniego tygodnia. Ich spotkanie z Przemysławem Poznań, w niedzielę, o godz. 16.00.

 Powrót