Zapowiedź III rundy Pucharu Polski na szczeblu okręgu

Tegoroczną przygodę z Pucharem Polski rozpoczniemy od spotkania z Sucharami Suchy Las. Stawką środowego pojedynku jest awans do IV rundy Pucharu Tysiąca Drużyn na szczeblu okręgu.

W rozgrywkach o Puchar Polski udział ma prawo brać każda drużyna występująca na dowolnym poziomie ligowym od B-klasy (a w niektórych regionach nawet C-klasy) po Ekstraklasę oraz zespoły niezrzeszone. Jedna pucharowa edycja trwa w praktyce dwa sezony, przy czym pierwszy rozgrywany jest na szczeblu okręgu, a drugi na szczeblu centralnym. Droga z pierwszego do drugiego szczebla jest niezwykle długa i bardzo niewielu drużynom okręgowym udaje się zaistnieć w rywalizacji centralnej. Są jednak wyjątki, których pucharowe wyczyny stają się wśród miejscowych kibiców nimal legendą. Przykładem może tu być choćby Bytovia II Bytów - klub występoujący w A-klasie słupskiej, który odpadł dopiero w 1/16 finału Pucharu Polski w rywalizacji z Wisłą Kraków (0-2). Podobną drogę przebył w tym seoznie Luboński KS i również na krakowskim klubie zakończył swoją pucharową przygodę (0-5).

Orkan Konarzewo nawet nie śniąć o sukcesach tej rangi rozpocznię batalię w Pucharze Polski od III rundy regionalnej. Na pierwszy ogień mecz z Sucharami Suchy Las, którego stawką jest awans do IV rundy Pucharu Polski na szczeblu okręgu. Suchary Suchy Las to ekipa występująca w A-klasie poznańskiej - grupie II - tzw. północnej. W minionej kolejce pokonała Rokitę Rokietnica 1-0. Była to już trzecia wygrana zespołu z Suchego Lasu w tegorocznych rozgrywkach. Suchary z dorobkiem 10 punkrów zajmują drugie miejsce w tabeli i zgłaszają aspirację "okręgówkowe". W Pucharze Polski sucholesianie rozegrali już jeden mecz pokonując gładko Przemysława Poznań 3-0.

Orkan w poprzednich latach nie rywalizował z zespołem Sucharów Suchy Las. Ostatni kontakt z sucholeską piłką miał miejsce w 2007 roku, kiedy grający w B-klasie Orkan rozgromił drugą drużynę Sucharów 5-1. Tamten mecz odbył się na boisku w Suchym Lesie i oby był to dobry prognostyk przed najbliższym pojedynkiem. Mecz II rundy Pucharu Polski na szczeblu okręgu poznańskiego odbędzie się w środę, o godz. 16.30 na Stadionie Gminnym w Suchym Lesie.

 Powrót