Zapowiedź 4. kolejki

W czwartej kolejce A-klasy, Orkan zmierzy się z Huraganem na niezwykle trudnym terenie w Łomnicy. Nasi rywale to solidny, choć ciągle niedoceniany zespół szczególnie groźny na swoim boisku.

Z Huraganem Łomnica łączy nas to, że w 2008 roku razem awanowaliśmy do A-klasy. Przez kilka lat oba zespoły rywalizowały w tej samej grupie rozgrywkowej na tym poziomie. W 2011 roku Huragan wywalczył spektakularny awans do Klasy Okręgowej, kosztem m.in. Orkanu z Konarzewa. Łomniczanie wygrali wtedy na własnym boisku 3-0, a w decydującym o miejscu barażowym rewanżu zremisowali z konarzewianami 1-1. To wystarczyło aby zając miejsce drugie i po rywalizacji barażowej wywalczyć promocję to wyższej klasy. Przygoda z "okręgówką" dla graczy z Łomnicy trwała tylko rok. Huragan został pozbawiony swojego największego atutu, czyli własnego boiska, które nie uzyskało przychylności komisji licencyjnej. Przedostatnie miejsce i spadek stały się rzeczywistością.

Początek rozgrywek dla graczy z Łomnicy był bardzo udany. Już w pierwszej kolejce Huragan zdeklasował beniaminka z Trzebawia 4-0, a następnie wysoko poknał Tęczę Skrzynki 4-2. W miniony weekend łomniczanie dołożyli kolejne trzy punkty w rywalizacji z zawsze groźną Koroną Bukowiec (2-1). Po trzech kolejkach z kompletem punktów Huragan ustępuje tylko fenomenalnej Dyskobolii Grodzisk Wielkopolski. Orkan jest na razie w środku ligowej stawki ze zwycięstwem i dwoma remisami. Dodajmy, że ma strzelone o połowę mniej goli niż Huragan Łomnica. Wynika to przede wszystkim z ciągłych problemów z zestawieniem linii ataku.

W sobotę zagramy na boiksu w Łomnicy - terenie niezwykle niewygodnym dla drużyn przyjezdnych co najmniej z kilku względów, o których nia ma sensu tutaj wspominać. Wygraliśmy tam tylko w 2008 roku 3-2 po zaciętym pojedynku. Dodajmy, że było to nasze pierwsze wyjazdowe zwycięstwo w A-klasie od 2003 roku. W 2010 roku był remis 2-2, a rok później wspomniana już porażka 0-3. Teraz będzie niezwykle trudno o dobry rezultat, bowiem Huragan to drużyna bogatsza o doświadczenie ligowych występów w Klasie Okręgowej konsekwentnie zdobywająca punkty. Nie powinno już dziwić, że łomniczanie na dobre zadomowią się w ścisłej czołówce A-klasy, oby tylko w drodze do tej czołówki nieco przeszkodził im Orkan Konarzewo.

Mecz na boisku wiejskim w Łomnicy, w sobotę, o godz. 16.00.

 Powrót